birgün

20° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 15.10.2020 18:11

Kundura Sinema kapılarını Dr. Jivago ile açıyor

Bir Yaz Gecesi Sahnesi ve Sineması ile MUBI Türkiye seçkisi etkinlikleriyle sinemaseverleri bir araya getiren Kundura Sinema, Kasım – Aralık ayı programında sinema tarihinin önemli edebiyat uyarlamalarına yer vereceğini duyurdu.

Kundura Sinema kapılarını Dr. Jivago ile açıyor

İstanbul Beykoz'da yaz ayı boyunca devam eden açık hava etkinliklerinin son bulmasının ardından kapalı salon etkinliklerine başlayan Kundura Sinema, "edebiyat uyarlamaları programı" kapsamında Boris Pasternak’ın romanından uyarlanan, Hollywood klasiklerinin değişilmez filmi Dr. Zhivago (Dr. Jivago), Hans Christian Andersen’in peri masallarından esinlenerek yazılan ve bir İngiliz klasiği olarak sinema tarihinde önemli yer tutup, en iyi dans filmleri listesinde de başı çeken Red Shoes (Kırmızı Papuçlar) ve çocuklara ve ailelerine özel, Fransız yazar Gilles Paris’in romanından uyarlanan Ma Vie de Courgette (Kabakçığın Hayatı) filmlerini izleyicilerle buluşturacak.

Kundura Sinema’nın Kasım – Aralık etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız