Kuşadası Belediyesi öğrencilerin yanında

BirGün EGE

Kuşadası Belediyesi artan enflasyon ve art arda gelen zamlar nedeniyle alım gücü düşen dar gelirli kesimlerin çocukları için süt desteğinden sonra şimdi de ‘Beslenme Saati’ projesini başlattı.

Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi tarafından Güvercin Masa’ya yapılan başvurular sonrası belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin okula giden çocuklarına, haftada 5 gün beslenme desteği verilmeye başlandı. Her çocuk için ayrı ayrı hazırlanan paketler halinde yapılan beslenme desteğinde, öğrencilerin okuldaki beslenme saatinde çantalarında mutlaka bulunması gereken çiğ kuruyemiş, mevsim meyveleri, meyve suyu, su, süt ve sandviç ekmeği yer alıyor.

Proje 2022-2023 eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek. Aileler beslenme paketlerini her pazartesi günü Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Pera Düğün Salonu, İkiçeşmelik Mahallesi Taziye Evi, Ege ve Karaova mahalleleri muhtarlık binası, Davutlar Mahallesi Belediye Hizmet Binası, Güzelçamlı Mahallesi eski belediye hizmet binasının karşısındaki vezneye kurulan dağıtım noktalarına giderek alabilecek. Beslenme paketleri, Kirazlı, Soğucak ve Yeniköy mahallelerindeki ailelereyse Kuşadası Belediyesi’nin araçları tarafından ulaştırılacak.