Kuşadası Caferli Güz ve Çevre Şenliği'ne büyük ilgi

16.09.2019 14:48 EGE'DE BİRGÜN

ŞENOL ESKİN

Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 4. Caferli Güz ve Çevre Şenliği 14-15 Eylül tarihlerinde yapıldı. Eski Caferli Köyü’nde (şimdi mahalle) yapılan şenlikte, söyleşiler, belgesel gösterimleri, halk oyunları ve konserler düzenlendi. İki günlük şenlikte el işi ürünlerinin sergilendiği stantlar katılımcılardan yoğun ilgi gördü.Şenliğin açılışını eski Kültür ve Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş yaptı. Ateş, “Bu tür etkinlikler, doğası ve kültürel değerleriyle özel bir kent olan Kuşadası’nın tanıtımına daha da katkı sağlayacaktır” dedi. Kuşadası Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu da, “Kuşadası Belediyesi’nin desteği ile 4. kez Caferli Güz ve Çevre Şenliği’ni gerçekleştiriyoruz. Katılımcı ve destekçilere teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, piyanist Elena Yusupova- Soprano Olcay Şahin konseri, Hüseyin Opruklu’nun kadın temalı fotoğraf sunumu eşliğinde Itır Bağdadi ve Mehlike Hepdemir’in ‘Kadın ve Çevre’ konulu oturumu yapıldı.

Oyuncu ve yazar Ercan Kesal ile sohbet gerçekleştirildi. Şenlik kapsamında Cenk Behram Su, Erhan Altun, Yavuz Pullukçu belgesel filmlerinin gösterimleri, Suna Yıldızoğlu-Haluk Özege konseri, Nadire Günday fotoğrafları sergisi, animasyon gösterileri, Burçin Orhon- Elifname Halk Dansları, Söke Türk Halk Dansları ve kadın yazarların imza etkinliği şenliği renklendirdi.