birgün

21° AÇIK

Kuşadası’nda Yeni Türkü rüzgârı

BİRGÜN EGE 26.08.2021 15:58
Kuşadası’nda Yeni Türkü rüzgârı
Abone Ol google-news

Kuşadası’nın Balıkçılar Meydanı, Türk müziğinin en uzun soluklu gruplarından Yeni Türkü’yü ağırladı. Solist Derya Köroğlu ve diğer grup üyeleri, seslendirdiği şarkılarla Kuşadalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.

Kuşadası Belediyesi tarafından her çarşamba gecesi Balıkçılar Meydanı’nda düzenlenen konserler kapsamında “Olmasa Mektubun”, “Aşk Yeniden” ve “Destina” gibi şarkılarıyla hafızalara kazınan Yeni Türkü Grubu sahne aldı.

kusadasi-nda-yeni-turku-ruzgari-914685-1.

1977’de kurulduktan sonra Türk Müziği’ne alternatif bir tarz kazandıran grubun canlı performansı, Balıkçılar Meydanı’nı dolduran müzik severler tarafından ayakta alkışlandı.

Konser sonunda grubun solisti Derya Köroğlu’na teşekkür plaketi veren Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, “Öncelikte sizlere Belediye Başkanım Sayın Ömer Günel’in selamlarını iletmek istiyorum. Yeni Türkü’yü kentimizde ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çok zor günler yaşıyoruz. Koronavirüs ve ardından gelen felaketler bizleri çok yordu. Bugün Yeni Türkü bizlere unutulmaz bir gece yaşattı. Seslendirdiği şarkılar bizlere umut oldu” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol