birgün

22° KAPALI

BİRGÜN KİTAP 04.01.2020 11:34

Kuşlarınsüvarisi, raflardaki yerini aldı

Kuşlarınsüvarisi, raflardaki yerini aldı

Evren Barış Yavuz’un ikinci kitabı olan Kuşlarınsüvarisi, Chiviyazıları Yayınevi tarafından yayına hazırlandı. Anlatı türünde olan kitap, Türkiye’nin yakın ve uzak geçmişindeki politik ve toplumsal olayları farklı bir gerçeklik diliyle anlatıyor.

Ses kitabı ve öfke kitabı olarak iki ayrı bölümden oluşan kitapta, birbirinden farklı zaman ve mekanlarda konuşan anlatıcılar, kendi öykülerini, taşıdıkları öyküleri okuyucuyla paylaşıyor.

Yazma sürecini, “Kimsenin nefesini, canını bilmediği, bir çağın en güzel çocuklarının yazılmamış notlarını yazmak gibi mesele aklımı kurcalayan.” Biçiminde ifade eden Evren Barış Yavuz, ikinci kitabıyla anlatı türündeki çabasını sürdürüyor.

Kuşlarınsüvarisi’nden;

“Dünyanın büyüsünü bozdular. Yaşamak şimdi ne telaş ne heves ne ihtiras barındırmaz. Çünkü etten varlığımızdan fazlasının olmadığını söylediler bize. Etten bir varlığımız yoktu bizim oysa, saç telinden, tırnak ucuna kadar söz ve hatırdan yapılmıştık. Etimiz varsa bile ona hiç bakmamış, onu hiç dinlendirmemiş dinlememiştik.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız