birgün

16° AÇIK

Kütahya'da 1,5 tonluk vinç işçilerin üzerine devrildi: 1 işçi hayatını kaybetti

Kütahya'da, metal levha üretimi yapan bir fabrikada çalışan 4 işçinin üzerine 1,5 tonluk vinç devrildi. İşçilerden Onur Cem Kara hayatını kaybetti. Yaralanan 3 işçinin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Yaralılardan Mustafa Halil Özbilgiç’in durumunun ağır olduğu belirtildi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 05.09.2022 14:10
Kütahya'da 1,5 tonluk vinç işçilerin üzerine devrildi: 1 işçi hayatını kaybetti Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Kütahya'da, fabrikada rulo transfer köprüsü üzerindeki 1,5 tonluk vinç, işçilerin üzerine devrildi. Kazada, Onur Cem Kara hayatını kaybetti. 3 işçi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'nde metal levha üretimi yapan fabrikada, rulo transfer köprüsündeki 1,5 tonluk taşıma vinci, işçiler Mustafa 23 yaşındaki Halil Özbilgiç, 42 yaşındaki Mehmet Nuri Orhan ve 56 yaşındaki Yücel Tezcan ve 31 yaşındaki Onur Cem Kara'nın üzerine devrildi. Mesai arkadaşları, vincin altında kalan işçiler için jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine adrese gelen sağlık ekipleri, işçilerden Onur Cem Kara'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

1 İŞÇİNİN DURUMU AĞIR

Vincin altından çıkarılan 3 işçi, ambulanslarla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mustafa Halil Özbilgiç’in durumunun ağır olduğu belirtildi.

Onur Cem Kara'nın cansız bedeni, savcılık incelemesinin ardından otopsi için hastane morguna kaldırıldı.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun