birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 13.08.2020 12:50

Kuzey Kıbrıs, AKP'li Külünk ve akrabaları için 'PCR testi' kuralını ortadan kaldırdı

Kuzey Kıbrıs'ın, AKP'li Metin Külünk ve akrabalarından oluşan dört kişilik gruba “PCR testi tarihinden 3-5 gün önceden yaptırma kuralına bağlı olmadan ülkeye giriş izni” verdiği ortaya çıktı. “Çok ivedi” denilerek hazırlan izin karar belgesinin uçuşun gerçekleşeceği günde hazırlanması dikkati çekti.

Kuzey Kıbrıs, AKP'li Külünk ve akrabaları için 'PCR testi' kuralını ortadan kaldırdı

Eski AKP Milletvekili Metin Külünk ve akrabalarından oluşan dört kişilik gruba, “uçuş öncesi PCR Testi” kuralını ortadan kaldırarak, yazılı talimat ve ayrıcalıkla ülkeye giriş izni verildi.

Kıbrıs'ta yayın yapan 'Yeni Düzen' gazetesinin haberine göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı onayı ile verilen giriş izni için bir de belge hazırlandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür’ün ‘e imzasını’ taşıyan belgede, Metin Külünk ve beraberindeki Amire Zehre Gül, Şaziment Tuba Külünk ve Semra Külünk’ün “PCR testi tarihinden 3-5 gün önceden yaptırma kuralına bağlı olmadan ülkeye giriş izni” verildiği yazıldı.

5 Ağustos 2020 tarihli Sağlık Bakanlığı belgesi ile söz konusu izin için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü’nün de “bilgilendirildiği” belirtildi.

“Çok ivedi” denilerek hazırlan izin karar belgesinin 5 Ağustos tarihinde yani uçuşun gerçekleşeceği günde hazırlanması da dikkati çekti.

Yeni Düzen gazetesinin paylaştığı 5 Ağustos tarihli Sağlık Bakanlığı belgesi şöyle:

kuzey-kibris-akp-li-kulunk-ve-akrabalari-icin-pcr-testi-kuralini-ortadan-kaldirdi-768211-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız