birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.07.2021 17:37

Kuzey Kıbrıs’ın 4. Cumhurbaşkanı Akıncı’dan Bahçeli’ye yanıt: Yerlerde sürünen politik düzeysizlik

Bahçeli’nin “Fiili AKEL mensubu, aynı zamanda uyuyan mason ve komünist” diye nitelendirdiği Kuzey Kıbrıs’ın 4. Cumhurbaşkanı Akıncı, “Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir” yanıtı verdi.

Kuzey Kıbrıs’ın 4. Cumhurbaşkanı Akıncı’dan Bahçeli’ye yanıt: Yerlerde sürünen politik düzeysizlik

Kuzey Kıbrıs'ın 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendisini hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt olarak, "Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir" dedi.

Akıncı, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada MHP lideri Bahçeli'yi 'fikir yoksunu' ve 'hakaret ustası' olarak niteledi.

Yaptığı paylaşımda Akıncı, şu ifadeleri kullandı:

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, ‘Fiili Akel mensubu’, ‘Uyuyan mason ve komünist’ ve ‘Eoka militanı’ şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum. Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir."

MHP Genel Başkanı, 26 Temmuz'da Kıbrıs’la ilgili yaptığı açıklamada Akıncı’yı şu ifadelerle hedef almıştı:

"Özellikle Kıbrıs Türk devletinin ayak sesini duyan fiili AKEL mensubu, aynı zamanda uyuyan mason ve komünist Mustafa Akıncı’nın istismar ve inkar yüklü beyanatları EOKA militanlığına özendiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, Kıbrıs Türklüğünün eşit egemenliğe dayanan, eşit uluslararası statüsünü tescil edecek tarihi ve stratejik kararını sonuna kadar desteklemektedir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol