birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.10.2021 10:51

Kuzey Kıbrıs’ta ‘kaset’ler devrede: Sedat Peker, ‘arşiv bana geçti’ dedi

Halil Falyalı’nın tutuklanmasının ardından Kuzey Kıbrıs’ta ‘mafyatik’ yöntemler devreye sokuldu. Sedat Peker, Halil Falyalı’nın Kıbrıslı siyasilere yönelik arşivinin eline geçtiğini söyledi, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi. Peker ayrıca, “Türkiye’den kimler mi var? Çok eğleneceğiz çok” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs’ta ‘kaset’ler devrede: Sedat Peker, ‘arşiv bana geçti’ dedi

Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’e ait olduğu öne sürülen müstehcen içerikli bir videonun dolaşıma sokulması ardından suç örgütü lideri Sedat Peker, uyuşturucu kaçakçısı olduğu öne sürülen Halil Falyalı’nın tuttuğu şantaj videolarının eline geçtiğini söyledi. Peker, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

Peker’in Mayıs ayında yayınladığı videolarında uyuşturucu ticaretinde yer aldığını öne sürdüğü Halil Falyalı’nın tutuklanması ardından Kuzey Kıbrıs siyaseti ‘mafyatik’ bir sarsıntının içine girdi.

Sedat Peker, Falyalı’nın tuttuğu şantaj kasetlerinin kendi eline geçtiğini açıkladı, ardından başbakan Ersan Saner’e ait olduğu öne sürülen bir video dolaşıma sokuldu.

Kıbrıslı siyasilere yönelik mesajlarına devam eden suç örgütü lideri Peker, bu isimlerin uyuşturucu baronlarıyla, yasadışı bahisçilerle birlik olduğunu, Türkiye’de kendisine karşı kurulan komploya destek verdiklerini öne sürerek, “Hepiniz yandınız. Arşiv bana geçti. Siz kaşındınız. Sizi de rezil edeceğim” dedi.

Peker, “Utanma duygusu olan, istifa edip gitsin” ifadelerini kullandı.

Bu tip müstehcen videoların kendi hesaplarından yayınlanamayacağını söyleyen Peker, Ersan Saner’in videosunu dolaşıma sokan bir Twitter hesabını adres gösterdi, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

Peker, “Falyalı’nın arşivinde Türkiye’den kimler mi var? Çok eğleneceğiz çok” ifadelerini de kullandı.

Peker’in sözünü ettiği hesabın ise takip ettiği tek ismin Sedat Peker olması dikkat çekiyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol