birgün

23° AZ BULUTLU

DÜNYA 22.06.2021 11:55

Kuzey Kıbrıs'ta yeni iş yasasına sıcak bakmayan Çalışma Bakanı istifa etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, yeni iş yasasına karşı çıktığı için istifa etti.

Kuzey Kıbrıs'ta yeni iş yasasına sıcak bakmayan Çalışma Bakanı istifa etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman istifa etti.

Bakan Çağman’ın, KKTC İş Yasası ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Referandum Yasası’na ilişkin değişiklik tasarısına sıcak bakmadığı ve buna rağmen tasarının hayata geçirilmeye çalışılmasından rahatsız olduğu, bu nedenle de istifa etme kararı aldığı öğrenildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, istifasını KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner'e sundu.

Başbakan Hamza Ersan Saner, Bakan Çağman'ın istifasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, ülkede çok önemli ve kritik bir dönemden geçildiği ve bu dönemde bu değişikliğin ülkeye olumsuz etkisinin de olacağına işaret ederek, Bakan Çağman’ın kararını yeniden değerlendirmesini istediği kaydedildi. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol