birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 12.12.2019 16:08

Kuzey Ormanları'na terk edilen hayvanların beslenmesi için etkinlik

Kuzey Ormanları'na terk edilen hayvanların beslenmesi için etkinlik


Kuzey Ormanları'na terk edilen ve kışı aç geçirmek zorunda kalan yüzlerce hayvanın besin ihtiyacını karşılayarak kışı tok geçirmelerini sağlamak ve toplumda hayvanlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla “Seuzan’ın İyi İnsanı” adlı tiyatro oyunu 13 Aralık Cuma günü sahnelenecek.

Eğitim-Sen Boğaziçi Üniversitesi Temsilciliği, Boğaziçi Hayvan Hakları Topluluğu, Karamelek Beslemede ekibi ve İstanbul Üniversitesi ÖKM sahnesinin bir araya gelerek düzenlediği etkinlik saat 19.00'da Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

Eğitim-Sen temsilcisi Emrah Karakuş da Kuzey ormanlarında yüzlerce köpeğin kış mevsiminde çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğine işaret ederek, “Hayvan maması karşılığı bilet temin ettiğimiz tiyatro oyununa hayvan severlerin ilgi büyük. Kuzey Ormanlarında açlığı bitireceğiz iddiasıyla yola çıktık ve umarım başarırız. “ dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız