birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 16.10.2019 23:38

KYK yurdunda bodrum ve mescit, yatakhane oldu

KYK yurdunda bodrum ve mescit, yatakhane oldu

İSMAİL ARI

Artvin Çoruh Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu (KYK) yönetimi, öğrencilerin yatması için bodrum katlara, spor salonuna ve mescide yataklar yerleştirdi. Öğrencilerin verdiği bilgiye göre yaklaşık 600 kişilik Çoruh Kız Yurdu’nun kapasitesinin artırılması için ek bina inşaatına başlandı. Yurt yönetimi, ek bina inşaatı tamamlanmadan öğrenci kayıtlarını almaya başladı. 500 öğrenci fazladan kayıt alındı.

Yeni döneme yetiştirilemeyen ek binaya kayıtları yapılan öğrenciler de sokakta kaldı. Yurt yönetimi çözüm bulmak amacıyla yurdun bodrum katlarına, mescide ve spor salonuna yarımşar metre aralıkla yataklar dizdi.

Yurdun bodrum katlarında kalan öğrenciler koşulların kötü olduğunu belirterek BirGün’e şunları anlattı:

“Yurda haftalık 60 TL ödeyeceğiz. Misafir öğrenci olarak görünüyoruz ve yemekhane yardımından da faydalanamıyoruz. Bizim kaldığımız banyo ve tuvalet yetersiz. Odalarda ise dört kişi için bir banyo bulunuyor. Tuvalet yeterli değil, dolaplarımız ve masalarımız yok. Bu koşullara bizi mahkûm ettiler. Kalabileceğimiz yurt ve ev yok. Camları kendi imkanlarımızla kapattık. KYK yönetiminin bu duruma bir çare bulmasını bekliyoruz”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız