birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Lady Gaga, 19 yaşındayken bir müzik yapımcısının kendisine tecavüz ettiğini açıkladı

Katıldığı programda 19 yaşındayken bir müzik yapımcısının cinsel saldırısına maruz bırakıldığını açıklayan Lady Gaga, "Aylarca istismarın sonunda hamile kaldım ve beni ailemin evinin yolunda bir köşede bıraktı" dedi.

KADIN 21.05.2021 17:45
Lady Gaga, 19 yaşındayken bir müzik yapımcısının kendisine tecavüz ettiğini açıkladı
Abone Ol google-news

Dünyada ünlü şarkıcı Lady Gaga, 19 yaşındayken bir müzik yapımcısının kendisine tecavüz ettiğini açıkladı. Aylarca aynı kişi tarafından istismar edildiğini söyleyen Lady Gaga "Sürekli kustuğum ve rahatsız olduğum için hamile hâlimde beni ailemin evinin yolunda bıraktı" dedi.

The Independent'ta yer alan habere göre, Lady Gaga, Prens Harry ve Oprah Winfrey'in beraber hazırladığı "The Me You Can't See" (Göremediğin Ben) isimli programın ilk konuğu oldu.

Çok küçük yaşlardan itibaren kendine zarar verdiğini söyleyen Lady Gaga, yaşadığı ruhsal sorunların genç bir müzisyenken yaşadığı travmadan kaynaklandığını anlattı. Gaga, yaşadığı travmayı şöyle anlattı:

"19 yaşındaydım ve sektörün içindeydim. Bir yapımcı bana 'Kıyafetlerini çıkar' dedi. 'Hayır' dedim ve gittim. Onlar bana, tüm müzik kayıtlarımı yakacaklarını söylediler ve durmadılar. Bana sormayı bırakmadı ve ben dondum kaldım. Hatırlayamıyorum" dedi.

İSMİNİ AÇIKLAMADI

Ağlayarak yaşadıklarını anlatan Lady Gaga, müzik yapımcısının ismini vermeyeceğini söyledi. Gaga "MeToo hareketini anlıyorum. İnsanların anlatarak rahatladığını anlıyorum ama ben öyle değilim. Ben bu insanla asla karşı karşıya gelmek istemiyorum. Sistem çok istismarcı ve tehlikeli" dedi.

Lady Gaga, yaşadığı travmanın etkilerini yıllar sonra yaşadığını, paranoyayla mücadele ettiğini ve bu nedenle çok sayıda turnesini iptal ettiğini şu sözlerle anlattı:

"Kendi vücudumu hissedemiyordum. Önce tam anlamıyla acı hissettim, sonra uyuştum. Sonra haftalarca hasta oldum. Anladım ki yaşadığım acı, o kişinin beni kustuğum ve hasta olduğum için hamile bir şekilde ailemin evinin yolundaki bir köşede bıraktığı acıyla aynıydı. Aylarca o stüdyonun içinde kilitli bir şekilde istismara uğramıştım"

Gaga, iyileşmesinin iki buçuk yıl sürdüğünü ancak hâlâ tetiklenebildiğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol