birgün

21° AÇIK

DÜNYA 10.04.2020 11:39

Lady Gaga: 'Hepimiz aynı gemideyiz' ifadesi sahtekârca

Koronavirüsle mücadele için Global Citizen ile birlikte 35 milyon dolarlık bağış kampanyasına imza atan Lady Gaga bu süreçte kullanılan "Hepimiz aynı gemideyiz" ifadesini sahtekârca bulduğunu söyledi

Lady Gaga: 'Hepimiz aynı gemideyiz' ifadesi sahtekârca

Paul McCartney, Stevie Wonder ve Billie Eilish gibi isimlerle birlikte 'One World: Together at Home' adıyla özel bir yayın için hazırlık yapan ve yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele için 35 milyon dolar bağışlayan ABD'li şarkıcı Lady Gaga, yaşanan süreçle ilgili fikirlerini paylaştı.

NTV'nin aktardığı habere göre ABD'li şarkıcı, pandemi sürecinde çok sık kullanılan "Hepimiz aynı gemideyiz" ifadesini sahtekârca bulduğunu söyledi ve ekledi:

""Evet, birliktelik duygusu çok hoş. Yalnız, şu an eziyet gören, çocuğu olan, işini kaybetmiş bir kadının verdiği mücadele ile benimki aynı değil. Aynı gemide olmak o yüzden yanıltıcı bir ifade."

KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında dünya genelinde toplam vaka sayısı 1 milyon 605 bin 343'e ulaştı.

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesindeki bilgiye göre, dünya genelinde yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 96 bine yaklaştı.

En çok vaka görülen ülke 468 bin 895 ile ABD olurken, onu 153 bin 222 vakayla İspanya, 143 bin 626 ile İtalya, 118 bin 235 ile Almanya ve 117 bin 749 ile Fransa izledi.

Salgının ortaya çıktığı Çin'de ise 81 bin 907 vaka kayda geçti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız