birgün

28° AÇIK

EĞİTİM 24.02.2018 09:36

Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu başlıyor

Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu başlıyor

Öğrenci Veli Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu bugün başlıyor. Sempozyum iki gün sürecek.

Sempozyum Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek. Açılış konuşmasını Veli-der Başkanı İlknur Kaya Bahadır gerçekleştirilecek. Ardından yapılacak ilk oturumda Prof. Dr. Paolo Vittoria, Camila Kantola ve Prof. Dr. Rıfat Okçabol konuşmacı olarak yer alacak. Oturumun moderatörlüğünü Aysun Gezen yapacak.

İkinci oturumda ise Dilek Çankaya moderatör olarak yer alırken Prof. Dr. Fuat Ercan, Yrd. Doç. Dr. Ayhan Ural Prof. Dr. Hüseyin Aksoy ve Veli-der’den Turan Özüçelik konuşmacı olacak.

Üçüncü oturumun moderatörlüğünü ise Turan Eser yapacak. Konuşmacı olaraksa Doç. Dr. Ahmet Yıldız, Angleszka Dziemianowicz, CHP Milletvekili Lale Karabıyık, Prof. Dr. Selçuk Candansayar ve Yrd. Doç. Dr. Melike Acar yer alacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız