birgün

22° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 24.02.2018 09:36

Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu başlıyor

Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu başlıyor

Öğrenci Veli Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Laik ve Kamusal Eğitim Sempozyumu bugün başlıyor. Sempozyum iki gün sürecek.

Sempozyum Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek. Açılış konuşmasını Veli-der Başkanı İlknur Kaya Bahadır gerçekleştirilecek. Ardından yapılacak ilk oturumda Prof. Dr. Paolo Vittoria, Camila Kantola ve Prof. Dr. Rıfat Okçabol konuşmacı olarak yer alacak. Oturumun moderatörlüğünü Aysun Gezen yapacak.

İkinci oturumda ise Dilek Çankaya moderatör olarak yer alırken Prof. Dr. Fuat Ercan, Yrd. Doç. Dr. Ayhan Ural Prof. Dr. Hüseyin Aksoy ve Veli-der’den Turan Özüçelik konuşmacı olacak.

Üçüncü oturumun moderatörlüğünü ise Turan Eser yapacak. Konuşmacı olaraksa Doç. Dr. Ahmet Yıldız, Angleszka Dziemianowicz, CHP Milletvekili Lale Karabıyık, Prof. Dr. Selçuk Candansayar ve Yrd. Doç. Dr. Melike Acar yer alacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol