birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Laiklere hakaret eden Yusuf Kaplan tepkilerin ardından özür diledi

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, laiklere hakaret ettiği açıklamasına gelen tepkilerin ardından özür diledi: "Canlı yayında söylediğim sözler maksadını aşmış."

GÜNCEL 01.07.2022 10:38
Laiklere hakaret eden Yusuf Kaplan tepkilerin ardından özür diledi
Abone Ol google-news

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, laiklere hakaret ettiği açıklamasına gelen tepkilerin ardından özür diledi.

Kaplan, Akit'in televizyon kanalında konuk olduğu "Kürsü" isimli programda "İslami semiyolojik düzen olmasaydı Fener Rum Patrikhanesi İstanbul'un İslami kimliğini dümdüz edecekti, bunu anlamıyor insanlar. Salak millet. Laiklerin kafası basmıyor. Beyinsiz adamlar. Beyin özürlü, beyin özrü olmasa laik olmaz zaten. Beyin sorunu var ortada" ifadelerini kullanmıştı.

Kaplan'ın laikleri hedef alan sözlerine tepki yağdı.

Tepkilerin ardından Twitter hesabından açıklama yapan Kaplan, "ÖZÜR Türkiye’deki laiklik uygulamasının milletin burnundan getirdiğini, başörtüsü örneğinde olduğu gibi zulme dönüştüğünü söyledim, zorba laiklik anlayışını eleştirdim" dedi.

Kaplan, "Türkiye’deki laiklik uygulamasının milletin burnundan getirdiğini, başörtüsü örneğinde olduğu gibi zulme dönüştüğünü söyledim, zorba laiklik anlayışını eleştirdim. Kimseyi aşağılayacak biri değilim. Canlı yayında söylediğim sözler maksadını aşmış. Özür dilerim" ifadelerini kullandı.

laiklere-hakaret-eden-yusuf-kaplan-tepkilerin-ardindan-ozur-diledi-1035734-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol