birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 15.09.2021 15:35

Lana Wachowski neden yeni bir Matrix filmi çektiğini açıkladı

Neo ve Trinity'yi geri getirmek ünlü yönetmenin, ebeveynlerinin ölümüyle baş etmesini sağlamış.

Lana Wachowski neden yeni bir Matrix filmi çektiğini açıkladı

ABD'li ünlü yönetmen Lana Wachowski, The Matrix Resurrections'la birlikte Neo ve Trinity'yi neden yıllar sonra geri getirdiğini açıkladı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Berlin Uluslararası Edebiyat Festivali'ne katılan Wachowski meşhur serinin yeni filmine dair merak edilen soruları yanıtladı. Yönetmen, Resurrections'ı çekme kararını annesini, babasını ve yakın bir arkadaşını kaybettikten sonra aldığını söyledi.

Screen Rant'in haberine göre Wachowski şu ifadeleri kullandı:

Ağlıyordum, uyuyamıyordum ve beynim bu hikayeyi bir patlamayla ortaya çıkardı. Bir anda Neo ve Trinity'ye sahip oldum. Bu iki karakterin hayata dönmesi beni rahatlattı. Çok basit ve sanatın yaptığı da bu, hikayelerin yaptığı bu, bizi teselli ediyorlar.

Öte yandan Wachowski filmin fragmanında kullanılan Jefferson Airplane şarkısı "White Rabbit" parçasının göründüğünden "çok daha derin bir anlamı" olduğunu söyleyerek hayranlarının heyecanını bir miktar daha körükledi.

Wachowski ayrıca Matrix serisinin başrol oyuncusu Keanu Reeves'e filmin bitmiş halini gösterdiğinde verdiği tepkiyi şu ifadelerle aktardı:

Filmi Keanu'ya izlettik ve gerçekten çok şaşırdı ve muazzam düzeyde anlayışlı olduğu tipik Keanu yorumlarından birini yaptı.

Yönetmenin aktardığına göre Reeves, Wachowski'nin 20 yıl önce anlattığı hikayeyle dijital dünyanın etkilerine yönelik tüm dünyayı etkilediğini söylemiş ve şunları eklemiş:

Aynı karakteri, aynı hikayeyi ve aynı şeyleri aldın ve bir şekilde bunu önümüzdeki yirmi yılla ilişkili hale getirdin. Bunu nasıl yaptın?

The Matrix Resurrections 22 Aralık'ta vizyona girecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol