birgün

27° AÇIK

Latif Şimşek ve kendisini darp eden Emrah Topal’ın ifadeleri ortaya çıktı

TV100’de yayınlanan "Gündeme Dair" programında çıkan tartışmada darp edilen gazeteci Latif Şimşek ile Şimşek'i darp eden ve tutuklanna Emrah Topal'ın emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı.

GÜNCEL 08.08.2022 13:30
Latif Şimşek ve kendisini darp eden Emrah Topal’ın ifadeleri ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında katıldıkları televizyon programında çıkan tartışma sırasında, Şimşek’i darp eden ve kanala Enginyurt ile geldiği öğrenilen Emrah Topal’ın ifadesi ortaya çıktı. ‘Bir anlık öfke’ ile Şimşek’e saldırdığını söyleyen Topal, Şimşek'e hakaret ve tehditte bulunmadığını öne sürdü.

Latif Şimşek ise ifadesinde programın konuğu olmayan bir kişinin kendisine arkadan sarılıp yüzüne doğru yumruk attığını, kendisini korumaya çalıştığını ancak bu kişinin tokat atıp hakaret etmeye devam ettiğini aktardı.

Şişli Asayiş Büro Amirliği'nde 6 Ağustos gecesi "mağdur-müşteki" sıfatıyla ifade veren gazeteci Latif Şimşek, TV100 kanalındaki "Gündeme Dair" adlı programda, kendisi gibi orada bulunan diğer konuklarla gündeme dair konuşmaya başladıklarını belirtti.

Şimşek, "Bu ülkenin hakimini de savcısını da polisini de istihbaratını da bu kadar küçümseyemezsiniz" şeklinde bir ifadede bulunduğu sırada, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sesini yükselttiğini ve üzerine yürümeye başladığını, kendisi de koltuktan kalkınca karşılıklı tartıştıklarını aktardı.

'CEMAL ENGİNYURT HAKARET VE TEHDİTTE BULUNDU'

Araya eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş'ın girdiğini kaydeden Şimşek, programa ara verildiğini, konuklardan Doğan Çağlar'ın Enginyurt'u uzaklaştırmaya çalıştığını ancak Enginyurt'un küfür edip kendisine saldırdığını söyledi.

Şimşek, kanala Enginyurt ile birlikte gelen ancak programın konuğu olmayan bir kişinin kendisine arkadan sarılıp yüzüne doğru yumruk attığını, kendisini korumaya çalıştığını ancak bu kişinin tokat atıp hakaret etmeye devam ettiğini, konukların yardımıyla dışarıya çıkarılırken kolunun Enginyurt tarafından sıkılıp hakaret ve tehditlere devam edildiğini kaydetti.

İfadesinin devamında Enginyurt ve yanındaki kişiden şikayetçi olduğunu belirten Şimşek, darp raporunu da sundu.

TOPAL: ÖFKEME YENİLDİM VE ŞAHSA FİZİKİ MÜDAHALEDE BULUNDUM

Hakkında şikayette bulunulduğunu haberlerden öğrenince Şişli Asayiş Büro Amirliğine kendiliğinden gittiğini öne süren şüpheli Emrah Topal, mesleğinin emlakçılık olduğunu ifade etti.

Arkadaşı Ali Şenyurt'un, Cemal Enginyurt'un danışmanı olduğunu belirten Topal, olay günü Enginyurt'un programa katılacağını öğrenince yanlarında misafir olarak gitmek istediğini, Enginyurt, Ali Şenyurt ve Enginyurt'un danışmanı olan Sedat adlı kişiyle birlikte kanala gittiklerini anlattı.

Programın bir bölümünde seslerin yükseldiğini ifade eden Topal, şunları kaydetti:

"Yayının kesildiğini görünce tekrar ara verildiğini düşünüp stüdyoya girdik. Enginyurt ile Şimşek arasında sözlü tartışma olduğunu gördük. Program konukları Cemal Bey'i sakinleştirmeye çalışıyordu. Ben de Latif Bey'i sakinleştirmek amacıyla önünde durarak 'sakin ol' diyerek yerine oturmasını istedim ancak bana bir anda sinirli bir şekilde 'Sen kimsin lan?' diye tepki verdi. Sinir hali olduğunu düşünerek karşılık vermedim. Arkamı dönerek Cemal Bey'i sakinleştirmek istedim. Bu esnada Latif Bey küfürlü konuşmaya başlayınca Cemal Bey ile arası iyice gerildi. Son olarak 'Sen kimsin ulan bana sesini yükseltiyorsun?’ diyerek masa üstündeki kupayı tutunca, atacağını düşündüm. Müdahale etmek istedim ancak aşırı tahriklerinden dolayı öfkeme yenildim ve şahsa fiziki müdahalede bulundum. Daha sonra orada bulunan kişiler araya girdi, sakinleştim ve kanaldan ayrıldık."

'BİR ANLIK ÖFKE SONUCU YAŞANDI'

Şimşek ile husumeti olmadığını bildiren Topal, "Bir anlık sinir hali yaşanan bir olaydır. Pişmanım." ifadesini kullandı.

Topal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifadesinde ise televizyon programını seyirciler arasından takip ettiğini, tartışmayı görünce önce tarafları sakinleştirmeye çalıştığını, kendisine kupa bardağı atacağını düşündüğü Şimşek'i çektiğini ve birkaç yumruk attığını anlattı.

Şimşek'e hakaret ve tehditte bulunmadığını aktaran Topal, "Olay bir anlık öfke sonucu yaşanmıştır" iddiasında bulundu.

ENGİNYURT'UN EVRAKI ANKARA'YA GÖNDERİLECEK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında tartışma çıktığı, tartışma sonucu Enginyurt ile kanala gelen ve resmi görevi bulunmayan şüphelinin Latif Şimşek'i darp ettiği, olayla ilgili Şimşek'in şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı, zanlı hakkında gözaltı kararı verildiği bildirilmişti.

Soruşturma kapsamında şüpheli Emrah Topal gözaltına alınmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Milletvekili olan ve dokunulmazlığı bulunan Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği kaydedilmişti.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol