birgün

18° AZ BULUTLU

DÜNYA 31.03.2020 23:32

Latin Amerika ülkelerinde Covid-19 kaynaklı ölümler artıyor

Latin Amerika ülkelerinde, Covid-19 kaynaklı ölümler ve vaka sayısı artmaya devam ediyor

Latin Amerika ülkelerinde Covid-19 kaynaklı ölümler artıyor

Latin Amerika ülkelerinde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı ölümler ve vaka sayısı artmaya devam ediyor. Bölge basınındaki haberlere göre, Dominik Cumhuriyeti'nde son 24 saatte, Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı dokuz artarak 51'e, virüs bulaşan kişi sayısı da bin 109'a çıktı. Ülkede hükümet, geçen hafta sağlık, güvenlik ve afetlere müdahale dışında tüm kamu hizmetlerini durdurmuş ve ülke genelinde belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

EKVATOR'DA ÖLÜ SAYISI 75'E ÇIKTI

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da da salgında yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 13 artarak 75'e ulaştı. Ülkede Covid-19 tespit edilen kişi sayısı 2 bin 240 oldu. Devlet Başkanı Lenin Moreno, 17 Mart'ta kısmi sokağa çıkma yasağı getirildiğini ve 14 gün boyunca şehirler arası yolcu taşımacılığının askıya alındığını duyurmuştu.

Küba'da salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya, vaka sayısı 186'ya çıktı.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız