birgün

8° PARÇALI BULUTLU

SPOR 14.06.2018 11:03

LeBron James, adım adım Los Angeles Lakers'a

NBA'de Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James'in bir sonraki takımının Los Angeles Lakers olacağı iddia edildi

LeBron James, adım adım Los Angeles Lakers'a

NBA'de Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James'in geleceği ligin en çok merak edilen konusu.

Finalde Golden State Warriors'a 4-0 kaybettikleri seriden sonra Cleveland Cavaliers ve LeBron James'in bir numaralı gündem maddesi "Kral" lakaplı oyuncunun geleceği. Öyle ki, sezonun tamamlanmasından sonra temmuz ayında serbest oyuncu statüsü kazanacak olacak olan James'in bir sonraki takımının kim olacağı merak konusu.

Şu anki takımı Cleveland ile yeni sözleşme ihtimali de olan James için seçenekler çok. ABD basını 10'a yakın takım ismini telaffuz edip, yıldız oyuncu için çeşitli gelecek planı iddiaları ortaya atarken, öne çıkan en önemli aday Los Angeles Lakers. Tam iki adet maksimum oyuncu kontratı imzalatabilecek maaş bütçesine sahip olması sebebi ile yazın yapacağı hamleleri merak konusu olan Los Angeles, Cleveland'da özellikle Kyrie Irving'in ayrılışının ardından yardımcı destek gücü bulamamasından hayli şikayetçi olan 33 yaşındaki oyuncuyu bu avantajıyla ikna etmeya çalışacak.

Los Angeles'ın tek avantajı James'in yanına bir süperstar daha ekleyip şampiyonluk yolunda iddiası olan bir takım yaratmak değil. Her röportajında geleceği hakkında vereceği kararda eşinin ve çocuklarının durumunun da çok etkili olacağını belirten All-Star oyuncu, Cleveland dışında Los Angeles'ta da bir ev sahibi ve ailesiyle bu şehirde yaşamaya alışkın. Hatta ABD basınındaki iddialara göre James, çocuklarına okul bakmak için bugünlerde Batı kıyısında.

Ohio doğumlu oyuncu normal sezonda 82 maçta 27.5 sayı 8.6 ribaund ve 9.1 asist, playofflarda ise 41.9 dakika ortalama süre ile 22 maçta 34.0 sayı 9.1 ribaund ve 9.0 asist ortalamaları yakalamayı başardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız