birgün

25° AÇIK

MEDYA 18.02.2020 10:45

LeMan'dan direniş kapağı: #HepimizGezideydik

Mizah dergisi LeMan, Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu'nun yargılandığı Gezi Direnişi Davası'nı bu haftaki kapağına taşıdı

LeMan'dan direniş kapağı: #HepimizGezideydik

Haftalık mizah dergisi LeMan bu haftaki sayısının kapağına Gezi Direnişi davasını taşıdı.

Davada Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis; Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Yiğit Al Ekmekçi için 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ve diğer 7 sanığın da dosyalarının ayrılması isteniyor. 9 sanık hakkında istenen yüksek cezalara yönelik tepkiler sürerken Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’daki duruşmada karar verilme ihtimali yüksek. Osman Kavala ise dava kapsamında 800 günü aşkın süredir tutuklu.

LeMan, karikatüründe; bir ağaç, Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu'nun yargılandığı mahkeme salonuna girerk duruşmaya katılma talebinde bulunuyor ve "Durun, ben de Gezi'deydim. Müdahil olmak istiyorum.." diyerek mahkeme heyetine sesleniyor.

leman-dan-direnis-kapagi-hepimizgezideydik-689712-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol