birgün

24° AÇIK

MEDYA 18.02.2020 10:45

LeMan'dan direniş kapağı: #HepimizGezideydik

Mizah dergisi LeMan, Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu'nun yargılandığı Gezi Direnişi Davası'nı bu haftaki kapağına taşıdı

LeMan'dan direniş kapağı: #HepimizGezideydik

Haftalık mizah dergisi LeMan bu haftaki sayısının kapağına Gezi Direnişi davasını taşıdı.

Davada Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis; Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Yiğit Al Ekmekçi için 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ve diğer 7 sanığın da dosyalarının ayrılması isteniyor. 9 sanık hakkında istenen yüksek cezalara yönelik tepkiler sürerken Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’daki duruşmada karar verilme ihtimali yüksek. Osman Kavala ise dava kapsamında 800 günü aşkın süredir tutuklu.

LeMan, karikatüründe; bir ağaç, Osman Kavala, Mücella Yapıcı ve Yiğit Aksakoğlu'nun yargılandığı mahkeme salonuna girerk duruşmaya katılma talebinde bulunuyor ve "Durun, ben de Gezi'deydim. Müdahil olmak istiyorum.." diyerek mahkeme heyetine sesleniyor.

leman-dan-direnis-kapagi-hepimizgezideydik-689712-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız