birgün

7° PARÇALI BULUTLU

LeMan'dan saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer kapağı

Mizah dergisi LeMan, bu haftaki kapağında Berlin'de evinin önünde üç kişinin saldırısına uğrayan BirGün yazarı gazeteci Erk Acarer‘e yer verdi.

MEDYA 16.07.2021 10:15
LeMan'dan saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer kapağı
Abone Ol google-news

Haftalık mizah dergisi LeMan bu haftaki kapağına, Berlin´de evinin önünde 3 şahsın saldırısına uğrayan BirGün yazarı Erk Acarer'i taşıdı.

Kapakta saldırganların Acarer'e yönelik "Yazmayacaksın" tehditlerine yer verildi.

leman-dan-saldiriya-ugrayan-gazeteci-erk-acarer-kapagi-899714-1.

***

NE OLMUŞTU?

BirGün yazarı Erk Acarer, Almanya’nın Berlin kentinde bulunan evinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğramıştı. Acarer, sosyal medya hesabından darp edildiği fotoğrafıyla birlikte yaptığı açıklamada, "Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım" ifadelerini kullandı. Kendisine saldıran failleri tanıdığını söyleyen Acarer, "Hayati bir riskim yok hastaneye gidiyoruz. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek" demişti.

Polisten yapılan açıklamada, saldırının Acarer‘in Berlin‘de dairesinin bulunduğu apartmanın iç avlusunda gerçekleştiği ve olayın Eyalet Kriminal Dairesi (LKA) tarafından soruşturulduğu kaydedilmişti.

Acarer’e yönelik saldırı hem Türkiye hem de Almanya’da tepkiyle karşılanmış, demokratik kitle örgütlerinin yanı sıra pek çok sosyal medya kullanıcısı saldırıya tepki göstererek “Erk Acarer Yalnız Değildir” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun