birgün

21° PARÇALI BULUTLU

Levent Göktaş'ın firarıyla ilgili 4 kişi hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili aranan Levent Göktaş'ın kaçışıyla ilgili soruşturma başlattı.

GÜNCEL 26.07.2022 09:44
Levent Göktaş'ın firarıyla ilgili 4 kişi hakkında soruşturma
Abone Ol google-news

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastine ilişkin soruşturmada hakkında gözaltı kararı verilen ancak bulunamayan emekli albay Levent Göktaş’ın firar etmesi nedeniyle yeni bir soruşturma başlatıldı.

Levent Göktaş‘a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından yapılan ve bazı gizli kalmış bilgileri ifşa tehdidinde bulunulan paylaşımlar son günlerde ülkenin gündeminde. Önce avukat Celal Ülgen’in, hesabın Levent Göktaş’a ait olduğunu düşündüğünü söylemesi, ardından ise Göktaş’ın avukatı Hüseyin Ersöz’ün hesapla Göktaş’ın ilgisinin bulunmadığına yönelik açıklaması, olaya Sedat Peker’in de dahil olması meseleyi karmaşık hale getirdi.

Tüm bunlar tartışılırken Levent Göktaş’ın firarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

T24 yazarı Tolga Şardan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın cinayet dosyasından bağımsız olarak yeni bir dosya daha açtığını yazdı.

"Bu dosyanın içeriği ise, Göktaş'ın firarına yardım edenlere yönelik” diyen Şardan, şöyle devam etti:

“Savcılık, ikisi Antalya'da, birisi Ankara'da, birisi de İstanbul'da yaşayan ve Göktaş'ın sırra kadem basmasında rol oynadıkları iddiasıyla dört kişi hakkında adli soruşturma başlattı.

Hakkında soruşturma başlatılanlardan birisi Ankara'da avukatlık yapan K.E. İstanbul'daki şüpheli ise Göktaş'ın yakın bir arkadaşı. Antalya'dan İstanbul'a geldiği gece Göktaş'ı evinde gizlediği iddiasıyla soruşturma kapsamına alındı.

Diğer iki kişi ise Antalya'dan. Antalya'da bulunduğu süre içinde Göktaş'a yardım ettikleri iddiası var haklarında.

Aslına bakarsanız savcılık, etrafındaki çemberi daraltarak Göktaş'ı yakalamaya çalışıyor.

Tabii burada savcılığın tek başına çabası yetersiz kalıyor.

Her türlü teknik imkanlara sahip olan emniyet birimlerinin Göktaş'ı saklandığı yerde kolayca yakalaması mümkün. Ama her ne hikmetse Emniyet kanadından pek ses çıkmıyor.

Bu durum, Göktaş'ın yakalanmasında bir ihmal olup olmadığını tartışma konusu yapıyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol