birgün

9° AÇIK

Levent Göktaş'ın tutukluluk kararı ev hapsine dönüştürüldü

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında firari zanlı olan ve Bulgaristan'da yakalanan emekli albay Levent Göktaş'ın tutukluluk kararı ev hapsine dönüştürüldü. Göktaş, sağlık durumundan dolayı şikayette bulunmuş, mahkeme çıkışında kalp krizi geçirmişti.

GÜNCEL 22.11.2022 11:03
Levent Göktaş'ın tutukluluk kararı ev hapsine dönüştürüldü
Abone Ol google-news

Bulgaristan'da Hasköy Bölge Mahkemesi, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında firari zanlı olan ve Bulgaristan'da yakalanan emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın tutukluluk kararını ev hapsine dönüştürdü.

Türkiye'ye iadesi istenilen Göktaş, 14 Kasım'da yapılan bir önceki duruşmada sağlık durumundan dolayı şikayette bulunmuş, mahkeme çıkışında kalp krizi geçirmişti.

Hasköy Bölge Mahkemesi, Göktaş'ın sağlık sorunlarını göz önünde bulundurarak sanığın kimlik belgelerine el konulduğunu ve yurt dışına gitme durumunun söz konusu olamayacağını belirtti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Göktaş, Hasköy'de bir adreste ev hapsinde kalacak.

Hasköy Bölge Mahkemesi'nin aldığı, sanığın ev hapsi kararıyla ilgili bir itirazın gelmesi durumunda, bir sonraki duruşma 29 Kasım'da Filibe Temyiz Mahkemesi'nde yapılacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol