birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 07.11.2019 11:42

Levent Üzümcü'nün tiyatro oyununa Hopa Kaymakamlığı'ndan engel

Levent Üzümcü'nün tiyatro oyununa Hopa Kaymakamlığı'ndan engel

Oyuncu Levent Üzümcü'nün "Anlatılan Senin Hikayendir" isimli tiyatro oyunu Hopa Kaymakamlığı tarafından Milli Eğitim'e bağlı bir orta okulda sahnelenmesine "uygun olmadığı" gerekçesiyle izin verilmedi. Oyun, Hopa'da Yeni Emre Düğün Salonu'nda sahnelecenek.

Orta okulun salonunda sahnelenmesine izin verilmeyen okul ile ilgili olarak Twitter hesabından paylaşım yapan Levent Üzümcü, "Hopa’da Milli Eğitim'e bağlı bir ortaokulun sahnesinde oynayacaktım Anlatılan Senin Hikâyendir’i. İlk önce oyunun metnini görmek istediler, gönderdim; bir şey bulamayınca da oynanmaması için bu açıklamamayı yaptılar. Tarihe kalsın" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol