birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 07.11.2019 11:42

Levent Üzümcü'nün tiyatro oyununa Hopa Kaymakamlığı'ndan engel

Levent Üzümcü'nün tiyatro oyununa Hopa Kaymakamlığı'ndan engel

Oyuncu Levent Üzümcü'nün "Anlatılan Senin Hikayendir" isimli tiyatro oyunu Hopa Kaymakamlığı tarafından Milli Eğitim'e bağlı bir orta okulda sahnelenmesine "uygun olmadığı" gerekçesiyle izin verilmedi. Oyun, Hopa'da Yeni Emre Düğün Salonu'nda sahnelecenek.

Orta okulun salonunda sahnelenmesine izin verilmeyen okul ile ilgili olarak Twitter hesabından paylaşım yapan Levent Üzümcü, "Hopa’da Milli Eğitim'e bağlı bir ortaokulun sahnesinde oynayacaktım Anlatılan Senin Hikâyendir’i. İlk önce oyunun metnini görmek istediler, gönderdim; bir şey bulamayınca da oynanmaması için bu açıklamamayı yaptılar. Tarihe kalsın" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız