Ankara'da hakkında uzaklaştırma kararı aldıran ve kendisinden boşanmak isteyen Zennure'ye pusu kurup öldürmek isterken yanında yürüyen ablası Leyla Kılınç'ı öldüren Abdulsamed Ünal isimli erkeğe 'iyi hal' indirimi uygulandı. Ünal, karara itiraz edeceklerini belirtip, "Ablam 15 gün can çekişti. Mahkemeye takım elbiseyle gelmek, ağırlaştırılmış müebbet cezayı müebbede düşürmemeli" dedi.

Leyla Kılınç'ı öldüren erkeğe 'iyi hal' indirimi verilmişti: 'Takım elbise cezayı düşürmesin'

Ankara'da Abdulsamed Ünal, şiddet gördüğü için evi terk eden Zennure Ünal'ı pompalı tüfekle öldürmek isterken, yanında bulunan ablası Leyla Kılınç'ı öldürdü. Zennure Ünal, son anda komşusunun evine sığınırken, komşu İ.P. de hafif yaralandı.

Tutuklu yargılanan Abdulsamed Ünal'a Kılınç'ı öldürmekten verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, iyi hal indirimi ile müebbet hapse çevrildi. Sanığa, 'eşini öldürmeye teşebbüsten' verilen 15 yıl hapis cezası, tahrik ve iyi hal indirimiyle 9 yıl 4 aya düşürüldü, İ.P.'yi öldürmeye teşebbüsten ise 8 yıl 4 ay hapis verildi.

'KOMŞUM KAPIYI AÇMASA ÖLECEKTİM'

Zennure Ünal, 6 yıllık evlilikleri boyunca şiddet gördüğünü, hamileyken bile Abdulsamed Ünal'ın kendisini bıçakladığını söyleyerek, "Birkaç sefer boşanmak istedim, babamın evine gittim. Babamın evinde 10 gün kaldım, beni aradı 'Gel anlaşmalı boşanalım ben de seni istemiyorum' dedi. Ben babamın evinden çıktım Ankara’ya geldim. Ankara’da olduğumu öğrenince evimin eşyasını satıp pompalı tüfek almış. Binanın içerisine girip bodrum katta bizim gelmemizi beklemiş. Biz içeri girdiğimizde birden ateş etti. Ben binanın içerisinde birkaç merdiven çıkmıştım, ablamı ben sandı ve ateş etti. O da ateş ettiğinin ablam olduğunu bilmiyordu. Ablamın sadece yere düştüğünü gördüm. Daha sonra ben binanın yukarısına doğru kaçmaya başladım. Arkamdan iki el ateş etti. En üst komşu kapıyı açtı, ben bir anda can havliyle içeri girdim. İçeri girdikten sonra da bir el ateş etti, komşumuzun kolunu yaraladı. Benim içeride olduğumu göre göre ateş etti. Komşum kapıyı açmasaydı ben orada ölecektim" dedi.

'KARARI DOĞRU BULMUYORUM'

Ünal, Abdulsamed Ünal'ın mahkemede indirim alabilmek için kendisini aldatma ile suçladığını dile getirdi. Zennure Ünal, "Öyle bir şey yok, böyle bir şey olsaydı elinde delil olurdu. Aynı evde yaşıyorduk, bir erkekle görüşsem onun yanında yapmam lazım. Kavga ettiğimizde evden gittiğinde bile benim telefonumu alıp gidiyordu. Bu beyanlarının sebebinin indirim almak olduğunu düşünüyorum. Namus davasına çevirmeye çalıştı. Ben bu kararı doğru bulmuyorum. Ablam 15 gün can çekişti. Mahkemeye takım elbise ile gelmek ağırlaştırılmış müebbet cezayı müebbede düşürmemeli. Ayrıca ben de bir canım ve ben de orada ölmüş olabilirdim. Bana karşı da ağırlaştırılmış müebbet alması gerekirken 9 yıl ceza verdiler. Bir kadının canına kastetmek bu kadar kolay mı?" diye konuştu.

'ABLAMIN KATİLİNİN SOYADINI TAŞIMAK İSTEMİYORUM'

Abdulsamed Ünal'ın hala kendisini cezaevinden tehdit ettiğini dile getiren Zennure Ünal, boşanma davasının sürdüğünü de söyleyerek, "Hala kendisi ve ailesi boşanmak istemediklerini ve çocuğu görmek istediklerini söylüyorlar. Ben de ablamın katili olan bir insanın soyadını taşımak istemiyorum. Çocuğumu da göstermek istemiyorum. Sonuçta ablamın katili, ben nasıl ablamın katiline cezaevinde çocuğumu göstereyim?" dedi.

DHA