birgün

16° KAPALI

Lise öğretmenine 'kızlı-erkekli' orman yürüyüşü gerekçesiyle soruşturma

Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde öğretmen Engin Ulus hakkında, öğrencileri kızlı-erkekli orman yürüyüşüne götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Etkinliğe, okulun mevcut öğrencilerinin ve okuldan mezun olan öğrencilerin katıldığını belirten Ulus, "Okulun mezunları ile öğrencileri arasında bir bağ olmasını, mezunların abilik, ablalık yapmasını, aynı lise sıralarını paylaşan gençlerin ortak anılara sahip olmasını bir idare neden istemez?" diyerek tepki gösterdi.

GÜNCEL 28.12.2021 14:09
Lise öğretmenine 'kızlı-erkekli' orman yürüyüşü gerekçesiyle soruşturma
Abone Ol google-news

İstanbul'daki Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni Engin Ulus hakkında, okulun mevcut öğrencileri ve okuldan mezun olan öğrencileri, orman yürüyüşüne kızlı-erkekli götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Gerçek Gündem’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, açılan soruşturmaya dair konuşan öğretmen Engin Ulus, karara tepki gösterdi.

Ulus, sosyal medya hesabı üzerinden orman yürüyüşündeki fotoğrafı da paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

"23 Ekim’de Belgrad Bentler Tabiat Parkı'nda organize ettiğim orman yürüyüşüne halihazırda öğrencilerimiz ve üniversite okuyan mezunlarımız katıldı. Bu kalabalığın yarısı öğrenci, yarısı mezun neredeyse ve o mezun öğrenciler içinde sadece bir erkek öğrencimiz var. O kadar öğrenci arasında bir erkek öğrenciyi görüp 17 yaşındaki kız çocuklarını erkeklerle buluşturma suçlaması işte bu fotoğrafın gerçekleştiği etkinlikten çıkmıştır.

Okulun mezunları ile öğrencileri arasında bir bağ olmasını, mezunların abilik, ablalık yapmasını, üniversite okuyan mezunlarımızın halihazırdaki öğrencilerimize feyz vermesini, mezunlar ile öğrenciler arasındaki ilişkilerin daha da yaygınlaşmasını, aynı lise sıralarını paylaşan gençlerin ortak anılara sahip olmasını bir idare neden istemez?”

İKTİDARA YAKIN REKTÖRÜN EŞİ

Soruşturmayı başlatan lisenin müdürü Gülay Hacısalihoğlu, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu’nun eşi.

Beyoğlu Anadolu Lisesi, 2002 yılına kadar kız lisesi olarak eğitim verdikten sonra karma eğitime geçmişti. 172 yıllık okul 2016’da yeniden kız lisesi oldu. 2016'da bu karara karşı öğrenciler eylemler yapmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol