birgün

23° AÇIK

EĞİTİM 03.07.2018 09:15

‘Lisede mezhepsizler, üniversitede dinsizler…’

‘Lisede mezhepsizler, üniversitede dinsizler…’

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktoru Ali Edizer'in, sosyal medya hesabından tartışma yaratan paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Edizer, dün 26. İstanbul LGBTİ + Onur Haftası kapsamında düzenlenen yürüyüş için, kişisel Twitter hesabından, "LGBT (yani bildiğin çeşit çeşit ibneler teşkilatı) bugün İstanbul'da yürüyüş yapmak istemiş. Vali izin vermedi diye sol kesim veryansın edesiymiş. Şimdi bir genelleme yapsam, bana yakışmaz!" diye yazdı.

Edizer'in yine, "Ne alkollü içecekleri özgürlük sembolü olarak gören soytarı enteller, ne eşcinsellik gibi sapkınlıklara 'tercih' diyen psikologlar, ne Gezi provokatörleri... Demokrasinin renkleri değildir. Demokrasiyi kokutup pis bir bataklığa çeviren muzır akımlardır..." ifadelerini kullandığı görüldü.

Edizer, bir başka paylaşımında ise, "Ortaokul ve liselere mezhepsizler üniversitelere dinsizler hakim" diye yazdı.
Edizer'in sosyal medya hesabındaki arka kapak fotoğrafında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı olması da dikkat çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol