birgün

25° AÇIK

Liyakat uyarısı yapan AKP'li başkanın oğlu hukuk fakültesi kadrosuna girdi

Kendisinden iş isteyenlere “liyakat” uyarısı yapan AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün oğlu Ceyhun Öz, Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Tarihi Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi kadrosu aldı.

GÜNCEL 19.11.2021 14:46
Liyakat uyarısı yapan AKP'li başkanın oğlu hukuk fakültesi kadrosuna girdi
Abone Ol google-news

Berkay SAĞOL

AKP Aziziye İlçe Teşkilatı toplantısında kendisinden iş isteyen imam hatip lisesi mezunları ve yakınlarına tepki göstererek, “liyakat” uyarısında bulunan AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün oğlu Ceyhun Öz, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde araştırma görevlisi kadrosu aldı.

Ceyhun Öz, 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans eğitimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. Öz, bu yıl yüksek lisans eğitimini bitirir bitirmez Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Tarihi Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi kadrosu aldı.

Öz’ün araştırma görevlisi kadrosu aldığı 15 Aralık 2017 tarihli ilanda, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Tarihi Anabilim dalı programına araştırma görevlisi olarak 10 kişi başvurdu. Başvuru yapanlardan 8 kişi ise sınava girmedi. Yalnızca iki kişinin katıldığı sınavın değerlendirmesinde, S.E.M isimli adayın ALES puanı, mezuniyet ortalaması ve yabancı dil puanının Öz’e göre daha yüksek olmasına rağmen, üniversite tarafından yapılan sınavda Öz’ün daha fazla puan aldığı görüldü.

liyakat-uyarisi-yapan-akp-li-baskanin-oglu-hukuk-fakultesi-kadrosuna-girdi-945859-1.

İL BAŞKANI LİYAKAT UYARISIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 9 Kasım’da AKP Aziziye İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen haftalık olağan toplantıdaki sözleriyle gündeme gelmişti. Teşkilat üyelerini dinleyen ve imam hatip mezunlarının işe yerleştirilmediği şikâyetlerine tepki gösteren Öz, “Adam iş istiyor, ‘tamam bakacağız’ diyorum. Kapıdan çıkarken dönüp ‘ama imam hatipliyim’ diyor. Neyse bu imam hatiplik. Ne yapalım, senin niye özel bir ayrıcalığın olsun?” ifadesini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol