birgün

31° PARÇALI AZ BULUTLU

Londra'da aşı karşıtları AVM bastı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 'Aşı pasaportuna hayır' sloganıyla düzenlenen eylemde bir grup protestocu, bir AVM'ye girerek "Özgürlüğünüzü geri alın" sloganları attı.

DÜNYA 30.05.2021 12:03
Londra'da aşı karşıtları AVM bastı
Abone Ol google-news

İngiltere'nin başkenti Londra'da aşı karşıtlarını ve koronavirüse karşı alınan önlemlerin özgürlükleri ihlal ettiğini savunan kişileri biraraya getiren eylemler sürüyor. Londra'da dün binlerce kişi sokağa dökülürken, bir grup eylemci bir alışveriş merkezine baskın düzenledi.

'Aşı pasaportuna hayır' sloganıyla düzenlenen eylem, Londra'nın merkezinde Covid önlemlerine, aşılara ve aşı pasaportlarına karşı çıkan çok sayıda kişiyi biraraya getirdi. Eylemcilerden bazıları pandeminin uydurma olduğunu savunurken, bazıları da aşılara karşı çıkararak "Benim bedenim, benim kararım" yazılı pankartlar taşıdı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; ilerleyen saatlerinde bir grup, kentin Shepherd's Bush mahallesindeki Westfield alışveriş merkezini bastı. Eylemciler polisin müdahalesine rağmen binaya girerken, çok sayıda çalışan kendilerini dükkanlara kilitledi; müşteriler de kaçarken görüntülendi.

Eylemcilerin AVM'nin içinde "Kapanmalara hayır" ve "Özgürlüğünüzü geri alın" gibi sloganlar attığı görüldü. Eylem, polisin müdahalesiyle son buldu.

Londra'da son haftalarda hükümetin koronavirüsü önlemlerine karşı çıkan, kapanma kararlarının ve aşı pasaportu girişimlerinin özgürlükleri ihlal ettiğini savunan çok sayıda kişi cumartesi günleri eylem düzenliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol