birgün

15° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

SPOR 29.09.2020 12:39

Los Angeles Clippers, Doc Rivers ile yollarını ayırdı

Los Angeles Clippers, takımın 7 yıl boyunca başantrenörü olan Doc Rivers ile yollarını ayırdı. Rivers yayımladığı mesajda, "Bu işi aldığımda hedefim Clippers’a şampiyonluk getirmekti. Hedeflerimin çocuğunu gerçekleştirebilmeme rağmen hepsini başaramadım” dedi.

Los Angeles Clippers, Doc Rivers ile yollarını ayırdı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) Batı Konferansı takımlarından Los Angeles Clippers, başantrenör Doc Rivers ile yollarını ayırdı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, karşılıklı anlaşma sonucu 58 yaşındaki Rivers'ın görevine son verildi.

Rivers, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bana Koç’unuz olmama izin verdiğiniz ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bu işi aldığımda hedefim Clippers’a şampiyonluk getirmekti. Hedeflerimin çocuğunu gerçekleştirebilmeme rağmen hepsini başaramadım” dedi.

LA Clippers’ın ayrılığın karşılıklı anlaşarak olduğunu açıklarken, takım sahibi Steve Ballmer, Rivers’a ‘ölçülemez şekilde minnettar’ olduğunu söyleyerek, “Doc, Clippers için müthiş bir Koç’tu, çalkantılı günlerde hep sağlam durdu. Çok maç kazandı ve takımın temelini attı” ifadelerini kullandı.

Rivers yönetimindeki 7 yıl boyunca normal sezonda 356 galibiyet, 208 mağlubiyet elde eden Clippers, 6 kez yükseldiği play-off'larda ise 27 galibiyet, 32 yenilgi aldı.

Deneyimli çalıştırıcı, daha önce 4 yıl Orlando Magic'i çalıştırmış, 9 yıl görev yaptığı Boston Celtics ile 2008'de NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız