birgün

0° PARÇALI BULUTLU

Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı

AKP'li Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks araçta kokain olduğu tahmin edilen uyuşturucu maddeyi kullanırken çekilen görüntüleri Türkiye'nin gündemine oturdu. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan, Kürşat Ayvatoğlu'nun iddia edildiği gibi Hamza Dağ'ın danışmanı olmadığını açıkladı. Ancak Ayvatoğlu'nun bir gün önce Hamza Dağ ile çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıkınca büro personeli olarak görev yaptığı itirafı geldi. Ayvatoğlu, gelişmeler üzerine gözaltına alınırken AKP ile de ilişiği kesildi.

GÜNCEL 26.03.2021 10:43
Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Sosyal medyada dolaşıma sokulan bir videoda, bir otomobilde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüleri görülen kişinin AKP'li Kürşat Ayvatoğlu olduğu öğrenildi.

Ayvatoğlu'nun AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın danışmanı olduğu ileri sürüldü. İddia AKP tarafından reddedildi, ancak Ayvatoğlu'nun daha dün Hamza Dağ'ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857039-1.

Ayvatoğlu ve Erdoğan

Kürşat Ayvatoğlu isimli olduğu belirtilen söz konusu kişiyle ilgili görüntülerin büyük gündem haline gelmesi üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan bir açıklama yaptı.

Doğan, Kürşat Ayvatoğlu isminde bir kişinin danışman ya da özel kalem kadrosunda çalışmadığını söyledi.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857040-1.

Kürşat Ayvatoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte

Doğan, “Hamza Dağ’ın meclis kadrosuna bağlı 3 danışmanı bulunmaktadır. Birinci danışman Muhammet Doğan, ikinci danışman Abdürrahim Atasever, üçüncü danışman Murat Kaygusuz. Genel Merkez Özel Kalemi ise Kadir Aytunkaynak’tır. Bunların haricinde danışmanı yoktur” ifadelerini kullandı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857038-1.

AKP'li Hamza Dağ ve Kürşat Ayvatoğlu

DÜN ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI!

Ancak iddiaların reddedilmesine rağmen Kürşat Ayvatoğlu’nun, dün Hamza Dağ’ın yanında bulunduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün AKP genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Mustafa Şen'e devretti.

Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen fotoğraflarda Kürşat Ayvatoğlu’nun da törende Hamza Dağ’ın yayında olduğu görülüyor. Ayvatoğlu, Hamza Dağ’a oturacağı yeri gösterirken toplantı boyunca Dağ’ın yanında ayakta bekledi.

AA ve DHA’da yer alan fotoğraflar şöyle:

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857149-1.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857150-1.

Kürşat Ayvatoğlu, Hamza Dağ’ın kendi hesabından paylaştığı fotoğraf da yer alıyor.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-kursat-ayvatoglu-hakkinda-aciklama-857151-1.

GÖZALTINA ALINDI

Lüks bir araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntülenen ve AKP Genel Merkezi’nde özel kalem görevlisi olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Bazı sosyla medya hesaplarında bir şahsın araç içinde uyuşturucu-uyarıcı madde kullanırken çekilmiş görüntülerinin tespit edilmesi üzerine; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen H.K. A. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, hakkında adli tahkikat başlatılmıştır" denildi.

HAMZA DAĞ’DAN AÇIKLAMA: İŞ AKDİ FESHEDİLDİ

Hamza Dağ ise, Kürşat Ayvatoğlu hakkında ilk açıklamasını görüntülerin ortaya çıkmasından saatler sonra yaptı.

“Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir” diyen Hamza Dağ, “Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Dağ, şöyle devam etti: “Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız.

Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz.”

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857044-1.

Kürşat Ayvatoğlu'nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AKP'li Tahsin Babaş'ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.

AKP: PARTİMİZLE İLİŞİĞİ KESİLDİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de Kürşat Ayvatoğlu'nun partiyle ilişiğini kestiklerini duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı açıklamada Vedat Demiröz, "Dün akşam kabul edilemez video ile ortaya çıkan ve büro personeli olarak görev yapan şahsın partimizle ilişiği kesilmiştir. Türk aile yapısıyla, milli ve manevi değerlerimizle tamamen zıt görüntüler bizleri derinden yaralamış, söz konusu şahıs hakkında içişleri bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yasal işlem başlatılmış olup, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da uyuşturucu bağımlılığı konusunda sürece müdahil olmuştur. Söz konusu görüntülerle partimizi yaralamak ve yıpratmak isteyenler bilmelidir ki partimizi manevi ve ahlaki değerlerimizle yan yana durmayan hiçbir eyleme ve kişiye müsamahası yoktur." ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE'DEN GEZİ YALANI GÖNDERMELİ TEPKİ

CHP'den ayrılarak parti kuracağını açıklayan eski milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, Twitter hesabından Gezi Direnişi dönemindeki, "Camide içki" yalanına gönderme yaparak tepkisini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Kürşat Ayvatoğlu'nun görüntüleri üzerine CHP'den de tepki geldi. CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Twitter hesabından Ayvatoğlu'nun AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraflarını paylaştı ve "Nereden nereye geldi Türkiye..." sözüyle Erdoğan'a gönderme yapıp "Ülke bu kafayla yönetiliyor? Yazık" diye yazdı.

Görüntüler, sosyal medyadan büyük tepki çekti.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857045-1.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857046-1.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857047-1.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857048-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol