İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de partisine tepki gösteren bir kişiye küfür ettiğini kabul etti, bir video yayınlayarak özür diledi. Türkkan konuşmasında, "Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim. Bunlar hiç doğru olmayan ifadeler" dedi.

Lütfü Türkkan, İYİ Parti'ye tepki gösteren kişiye küfür ettiğini kabul etti, özür diledi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de İYİ Partiye tepki gösteren bir kişiye küfür ettiği video sosyal medyada tartışma yarattı. Türkkan önce küfür etmediğini savundu, sonra özür diledi.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Türkkan, söz konusu kişiye ettiği küfrü kabul ederek özür diledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl'de esnafı ziyaret etti, halkla bir araya geldi. Burada bir kişi İYİ Parti'ye tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın bir süre dinlediği bu kişiye küfürlü konuşması kameralara yansıdı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Polis ekiplerine Türkkan'ın kendisine küfrettiğini söyleyen Tahir Gümren isimli kişi bölgeden uzaklaştırıldı. Akşam saatlerinde Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ne giden Gümren, Türkkan'dan şikayetçi oldu.

Türkkan olayla ilgili kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, "Bu kez de Akşener'e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez ‘ağır küfür etti’ diye yayınlamışsınız" dedi.

'BUNLAR DOĞRU OLMAYAN VE BANA DA HİÇ YAKIŞMAYAN İFADELER'

Türkkan gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür videosu yayımladı. Küfür ettiğini kabul eden Türkkan şunları kaydetti:

"Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl'de daha önce Sayın Meral Akşener'e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim, birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken ciddi küfürlere de maruz kaldım. Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim, küfür etme diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım. Hakaret etmişim. Kötü sözler söylemişim. Bunlar doğru olmayan ve bana da hiç yakışmayan ifadeler, bunun da farkındayım. Ben o yüzden, burada başta bütün milletimizden, bir kadın olması nedeniyle Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Doğru bir iş değildi bu. Yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği fazla bir heyecan, doğru olmayan ve bana da hiç yakışmayan bir hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum ve bunun da kabulünü rica ediyorum. Teşekkür ediyorum."