CHP’li Yıldırım Kaya, Vakfı’na 1 milyar 231 milyon 98 bin TL pay verilmesine, “Fetullah Gülen’i taklit ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nı yönetemezsiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

Maarif Vakfı'na 1,2 milyar lira kaynak aktarılmasına tepki: Gülen'i taklit ederek MEB'i yönetemezsiniz!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Eğitim Komisyonu üyesi, CHP’li Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanı kararı ile Maarif Vakfı’na 1 milyar 231 milyon 98 bin TL pay verilmesine ilişkin, “Fetullah Gülen’i taklit ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nı yönetemezsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımızın bilgisayar, televizyon ve internet erişimi için kullanın” dedi.

ANKA’da yer alan habere göre, TBMM Milli Eğitim komisyonu üyesi, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararı ile Maarif Vakfı’na 1milyar 231 milyon 98 bin TL pay verilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yıldırım Kaya, “Fetullah Gülen’i taklit ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nı yönetemezsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımızın bilgisayar, televizyon ve internet erişimi için kullanın” dedi.

Kaya’nın açıklaması şöyle:

maarif-vakfi-na-1-2-milyar-lira-kaynak-aktarilmasina-tepki-gulen-i-taklit-ederek-meb-i-yonetemezsiniz-838218-1. “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetersiz bütçesi ile ne uzaktan eğitim yapılabiliyor ne derslik ihtiyacı karşılanabiliyor ne de öğretmen ataması yapılıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığımızın yetersiz bütçesinden, Cumhurbaşkanı kararı ile Maarif Vakfı’na 1 milyar 231 milyon 98 bin TL pay veriliyor. Fetullah Gülen’i taklit ederek Milli Eğitim Bakanlığını yönetemezsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımızın bilgisayar, televizyon ve internet erişimi için kullanın; öğretmen açığını kapatmak için ivedilikle 60 bin öğretmen ataması için kullanın, derslik ihtiyacını karşılamak için kullanın. Yönetemiyorsunuz, erken seçim kararı alıp milletin yakasından düşün artık!”