birgün

7° KISA SÜRELİ YAĞMUR

SPOR 20.10.2019 15:08

Maaşlarını alamayan futbolcular maçta 5 dakika hareketsiz durdu, rakip takım kaleye 2 gol attı

Maaşlarını alamayan futbolcular maçta 5 dakika hareketsiz durdu, rakip takım kaleye 2 gol attı


Meksika Birinci Futbol Ligi takımı Veracruz'un oyuncuları, maaşlarının aylardır ödenmemesi üzerine Tigres maçının ilk 5 dakikasında hareketsiz durdu, bu durumdan faydalanan Tigres ise 2 gol attı.

Meksika Birinci Futbol Ligi (Liga MX) ekibi Veracruz'un oyuncuları, maaşları ödenmediği için Tigres ile karşılaştıkları mücadelenin başında 5 dakika hareketsiz durarak yönetimi protesto etti. Tigres'in oyuncuları ise bu durumu fırsat bilerek 2 gol kaydetti.

Yaklaşık 6 aydır maaşlarının ödenmediği belirtilen Veracruzlu oyuncular, Tigres ile karşılaşacakları maçta yönetimi protesto etme kararı aldı. Hakemin başlama düdüğünü çalmasıyla birlikte Veracruzlu oyuncular topu kaleciye gönderdikten sonra protesto amaçlı 5 dakika boyunca yerlerinde durdu. Tigresli futbolcular ise rakiplerinin protestosu devam ederken Eduardo Vargas ve Andre-Pierre Gignac ile 2 gol attı.

Veracruzlu futbolcuların eyleminin 5. dakika itibariyle sona ernesinin ardından 8. dakikada Eduardo Vargas'ın attığı 3. golle Tigres farkı 3'e çıkardı.

Türkiye'de de top koşturan ve milli takıma seçilen Colin Kazım'ın 90. dakikada kaydettiği golle Veracruz skoru belirlemiş oldu ve karşılaşma 3-1 sona erdi. Maç bitiminde Veracruzlu oyuncular Tigresli futbolcuları alkışlayarak protesto etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız