birgün

23° AZ BULUTLU

SPOR 02.06.2020 21:33

Macaristan’da George Floyd’u anan futbolcuya kınama cezası!

Macaristan'da gol attıktan sonra formasının altından "George Floyd için adalet" yazılı tişörtünü gösteren futbolcuya ceza verildi

Macaristan’da George Floyd’u anan futbolcuya kınama cezası!

Macaristan Futbol Federasyonu, attığı gol sonrası "George Floyd için adalet" yazılı tişörtü gösteren Güney Sudanlı Tokmac Nguen'e FIFA’nın aksi yöndeki çağrısına rağmen kınama cezası verdi.

Macaristan Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, disiplin kurulunun oyuncuya kınama cezası verdiği ve hareketin tekrarlanması halinde fiili ceza uygulanacağı ifade edildi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde polis tarafından boğularak öldürülen siyahi Amerikalı George Floyd ile ilgili verilecek olan mesajlar konusunda federasyonlara çağrıda bulunmuştu.

FIFA, federasyonlardan Floyd konusunda duyarlılık gösteren futbolculara ceza verilmemesini talep etmişti.

Mevcut futbol kurallarına göre, formanın altına giyilen tişörtle mesaj veren futbolculara ceza uygulanıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız