birgün

4° AÇIK

GÜNCEL 06.12.2020 16:04

Maçoğlu dağ keçilerini korumak için avcıların karşısına çıkacak

Amerikalı iş insanı Bradley Garrett Van Hoose için Dersim’de yaban keçisi vurabilmesi adına geçici avcılık belgesi düzenlendi. Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu, konuyla ilgili belgeyi sosyal medya hesabından paylaşarak, "Yarın köylüler ve duyarlı tüm dostlarla orada seni bekliyor olacağım..." ifadelerini kullandı.

Maçoğlu dağ keçilerini korumak için avcıların karşısına çıkacak

Antalya’da bulunan Caprinae Travel Seyahat Acentesi’nin başvurusu üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi tarafından Amerikalı iş insanı Bradley Garrett Van Hoose için “Yabancı Turist Avcılar İçin Geçici Avcılık Belgesi” düzenlendi.

Bu belgeyi alan iş insanı, 7 ile 13 Aralık 2020 tarihleri arasında 50 adet mermi kullanarak bir yaban keçisi vurabilecek.

Hazırlanan bu belgeyi sosyal medya hesabından paylaşan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ava izin vermeyeceklerini ifade etti.

Maçoğlu şunları yazdı:

"Bizim için doğadaki hiçbir cana asla paha biçilemez...

Dürbünlü silahı ve 50 mermisiyle dağ keçisini katletmek için gelecek olan kişiye sesleniyorum.

Yarın köylüler ve duyarlı tüm dostlarla orada seni bekliyor olacağım..."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol