birgün

6° HAFİF YAĞMUR

Macron: Prezervatif, 18-25 yaş arasındaki gençlere bedava olacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 18-25 yaş arası gençlerin 1 Ocak 2023 itibarıyla eczaneden ücretsiz prezervatif temin edebileceğini açıkladı.

DÜNYA 09.12.2022 01:44
Macron: Prezervatif, 18-25 yaş arasındaki gençlere bedava olacak Fotoğraf: Pixabay
Abone Ol google-news

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 18 ile 25 yaş arasındaki gençlere 1 Ocak itibarıyla eczanelerde bedava prezervatif temin edileceğini açıkladı.

Fransa'nın Poitiers kentindeki Ulusal Yeniden Tesis Konseyi (CNR) toplantısında söz alan Macron, bu kararın cinsel olarak korunma konusunda küçük bir devrim olduğunu ifade etti.

Fransa'da 2021 yılında da genç kadınların doğum kontrolünü bırakmaması amacıyla, doğum kontrol hapı 25 yaşına kadar tüm kadınlara ücretsiz olarak dağıtılması kararı alınmıştı.

(Reuters)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol