birgün

18° AÇIK

Macron: Savaş farklı bir hal aldı, Putin'le görüşmüyoruz

Ukrayna'da Kiev yakınındaki bazı kasabalarda cansız beden görüntülerinin ortaya çıkmasından bu yana Putin'le görüşmediklerini aktaran Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Bucha'da ve diğer kasabalarda ortaya çıkan katliamlardan bu yana, savaş farklı bir hal aldı. Bu nedenle o zamandan bu yana onunla (Putin) doğrudan konuşmadım" dedi.

DÜNYA 19.04.2022 11:40
Macron: Savaş farklı bir hal aldı, Putin'le görüşmüyoruz
Abone Ol google-news

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son haftalarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmediklerini söyledi.

Reuters'ın aktardığına göre; Macron dün yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki kasabalarda cansız beden görüntülerinin ortaya çıkmasından bu yana Putin'le görüşmediğini söyledi.

Macron, "Bucha'da ve diğer kasabalarda ortaya çıkan katliamlardan bu yana, savaş farklı bir hal aldı. Bu nedenle o zamandan bu yana onunla doğrudan konuşmadım. Ancak bunu yakın gelecekte yapma olasılığını da dışlamıyorum" diye konuştu.

Macron, Kiev'e neden ziyaret etmediği yönündeki sorulara ise "Kiev'e gideceğim ancak oraya anlamlı bir şeyler götürmek için, onlara desteği göstermek için oraya gitmem gerekmiyor" yanıtını verdi.

BUÇA'DAKİ GÖRÜNTÜLER

Ukrayna yönetimi Kiev kenti yakınlarındaki Buça'da sivillere yönelik katliam gerçekleştirildiğini iddia etmiş, sivillere ait olduğu iddia edilen cansız bedenlerin görüntülerinin yayınlamıştı. Rusya Savunma Bakanlığı ise Buça'da Rus ordusunun sivilleri katlettiğine yönelik iddiaların doğru olmadığını savunmuş, bakanlıktan yapılan açıklamada, Kiev yönetimi tarafından Buça'dan yayınlanan fotoğrafların ve videoların provokasyon olduğu öne sürülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol