birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Maden faciasında hayatını kaybeden Yener Saygın, “Arkadaşlarımı bırakmam” diyerek yeniden madene inmiş

Bartın’daki maden katliamında 6 arkadaşını kurtaran Yener Saygın'ın “Arkadaşlarımı bırakmam” diyerek yeniden madene döndüğü ortaya çıktı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 16.10.2022 12:01
Maden faciasında hayatını kaybeden Yener Saygın, “Arkadaşlarımı bırakmam” diyerek yeniden madene inmiş
Abone Ol google-news

Bartın'da maden ocağında meydana gelen grizu patlaması sonrasında hayatını kaybeden işçilerin sayısı 41'e yükseldi. Katliamda yaşamını yitiren Yener Saygın’ın 6 arkadaşını kurtarıp yeniden madene döndüğü ortaya çıktı.

Sabah’ta yer alan habere göre, gaz maskesiyle yeniden madene dönen Yener Saygın yaşamını yitirdi.

Saygın'ın yakını Osman Özer "12 yaşındaki kızı Esila'ya âşık bir babaydı. Her boş vaktini onunla geçirirdi" dedi.

KORKMADAN, TEREDDÜT ETMEDEN TEKRAR İÇERİ GİRDİK

Patlamadan iki dakikayla kurtulan maden işçisi Aydın Kalaycı da "Eksi 300 kotunda 15 kişiden bir tek ben sağ çıktım. Ama ondan sonra arkadaşlarım için iki kere daha içeri girdim. Arkadaşlarımızı bırakmadık. En son görevimizi yaptık. Hepsini aldık. Ocakta kimse kalmadı" diye konuştu.

Maden işçisi Celal Kara da "Hiçbir şeyden korkmadan, tereddüt dahi etmeden içeriye tekrar girdik ve mücadelemizi verdik. Belki arkadaşlarımız rüyalarımıza girecek. Ekmeğimizi kömürden çıkartıyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun