birgün

2° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Mahir Çayan’ın okulunda Kızıldere anmasına faşist ve ÖGB işbirliği ile saldırı!

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki öğrenciler, Kızıldere'de katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını anmak istedi. Anmaya özel güvenlik birimleri ve ülkücü öğrenciler saldırdı.

GÜNCEL 29.03.2022 15:16
Mahir Çayan’ın okulunda Kızıldere anmasına faşist ve ÖGB işbirliği ile saldırı!
Abone Ol google-news

BirGün ANKARA

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki fakültelerin öğrencileri, Mahir Çayan ve yoldaşlarını Kızıldere katledilmelerinin 50'nci yılında anmak istedi. Öğrenciler özel güvenlik görevlileri ile ülkücülerin saldırısına uğradı.

Anma için Mahir Çayan’ın okuduğu Siyasal Bilgiler Fakültesi avlusunda toplanmaya başlayan öğrenciler pankart asmak istedi. Özel güvenlik görevlileri ile ülkücü öğrenciler pankart asmaya çalışan öğrencilere saldırdı. Okulda bıçaklı görüntüleri ortaya çıkan M. K.’nin de aralarında bulunduğu ülkücüler, öğrencileri, "Göndereceğiz sizi bu okuldan, teröristsiniz" diyerek tehdit etti. Güvenlik görevlileri bazı öğrencileri kollarından tutarak sürüklemek istedi.

Solcu öğrenciler, "Kızıldere son değil, mücadele sürüyor", "Bu okuldan bir Mahir geçti, bin Mahir yetişiyor" sloganları atarken diğer grup tehdit ve hakaretlerde bulundu.

Öğrenciler, güvenlik görevlileri ile ülkücülerin her etkinliğe birlikte şiddet kullanarak müdahale ettiğini söyledi.

Grupların birbirinden uzaklaşması ile olay sona erdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol