birgün

17° HAFİF YAĞMUR

YEŞİL BİRGÜN 09.06.2021 15:02

Mahir Polat: Marmara’yı kurtarmak gerekirken Kanal İstanbul ile ölüm fermanını hazırlamak neden?

Bilim insanlarının felakete yol açacağını sık sık dile getirerek itiraz ettiği Kanal İstanbul projesinin 26 Haziran'da temelinin atılacağının duyurulmasına tepki gösteren Mahir Polat, "Marmara’yı kurtarmak için sabırla emek vermek gerekirken Kanal İstanbul ile ölüm fermanını hazırlamak neden?" dedi.

Mahir Polat: Marmara’yı kurtarmak gerekirken Kanal İstanbul ile ölüm fermanını hazırlamak neden?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, bilim insanlarının karşı çıktığı Kanal İstanbul Projesi'n temelinin 26 Haziran'da atılacağının duyurulmasına ilişkin olarak, "Marmara’yı kurtarmak için sabırla emek vermek gerekirken Kanal İstanbul ile ölüm fermanını hazırlamak neden?" diyerek tepki gösterdi.

Polat Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Marmara Bölgesi sanayi tesisleri ablukasıyla yıllarca tahrip edilip, ölüm noktasına geldi. Marmara’yı kurtarmak için sabırla emek vermek gerekirken Kanal İstanbul ile ölüm fermanını hazırlamak neden? Kanal İstanbul, Marmara’nın geri dönüşsüz yok oluşudur."

26 HAZİRAN'DA TEMEL ATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "Bu önemli projenin, etaplar halinde yapılacak ihalesine çok yakında çıkıyor, yaz aylarında da temelini atıyoruz. Epeyce bir gecikmeyle de olsa inşasına başlayacağımız Kanalistanbul’un, şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. " şeklinde konuşmuştu.

Habertürk muhabiri Esra Nehir'in aktardığına göre Kanal İstanbul'un temeli 26 Haziran'da atılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol