birgün

25° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 14.12.2019 17:59

Mahler Oda Orkestrası İş Sanat’taydı

Mahler Oda Orkestrası İş Sanat’taydı

Klasik müzik dünyasının önemli şeflerinden Claudio Abbado’nun kurduğu Mahler Oda Orkestrası, “İstanbul’dan Berlin’e: Avrupa’nın Sesleri” turnesinin ilk konseri İş Sanat’ta gerçekleşti. Yirmi ülkeden, kırk beş üyesi ile gezgin bir topluluk olan Mahler Oda Orkestrası, dün akşam (13 Aralık) sanatseverlere unutulmaz bir konser yaşattı. Orkestra, Haydn’dan Ligeti ve Martinu’ya uzanan sıra dışı bir repertuvarla dinleyicilerini yüzyıllar arasında bir yolculuğa çıkardı.

Geçen yüzyılın en önemli bestecileri arasında sayılan György Ligeti’nin, solo korno ve orkestra için bestelediği “Hamburg Konçertosu”, Berlin Filarmoni Orkestrası solo kornisti Stefan Dohr solistliğinde seslendirildi.

Alman piyanist Holger Groschopp ve kornist Stefan Dohr’un solist olarak yer aldığı konserde, orkestranın şefliğini Londra Senfoni Orkestrası’nın daimi şeflerinden François-Xavier Roth üstlendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız