Makam odasına bile haciz geldi

19.05.2019 08:01 SİYASET
POLİTİKA SERVİSİ Kars Belediyesi’ne, MHP döneminden kalan borçların ödenmemesi nedeniyle belediye binasındaki büro eşyalarına kadar haciz geldi. Belediye binasında haczedilecek bir şey kalmayınca alacaklılar tarafından başkan koltuğuna kadar el konuldu. Konuyla ilgili yeni dönemde Kars’a Belediye Eşbaşkanı seçilen Ayhan Bilgen BirGün’e konuştu. Tüm mobilyalara haciz geldi Ayhan Bilgen’in aktardığına göre MHP’den 338 milyon 380 bin […]

POLİTİKA SERVİSİ

Kars Belediyesi’ne, MHP döneminden kalan borçların ödenmemesi nedeniyle belediye binasındaki büro eşyalarına kadar haciz geldi. Belediye binasında haczedilecek bir şey kalmayınca alacaklılar tarafından başkan koltuğuna kadar el konuldu. Konuyla ilgili yeni dönemde Kars’a Belediye Eşbaşkanı seçilen Ayhan Bilgen BirGün’e konuştu.

Tüm mobilyalara haciz geldi

Ayhan Bilgen’in aktardığına göre MHP’den 338 milyon 380 bin TL borçla devralınan Kars Belediyesi’nin şu ana kadar tüm taşınmazlar, hesaplar ve araçlarına haciz konuldu. Son olarak belediyeden 430 bin TL alacaklı olan bir firma, belediye içerisinde tüm mobilyaları haczetti.

Şüpheleri akla getiriyor

Ayhan Bilgen, belediye binasının doğalgazının ve parke taşı üretim tesisin elektriğinin borçlardan dolayı kesik olduğunu ve su kanalizasyon ihalesinin ödeme zorlukları nedeniyle iptal edildiğini belirterek “Bütün bunlar olurken, öbür taraftan parklara mobilya alımı başka şüpheleri akla getirmektedir” dedi.

Kars Belediyesi’nin borç batağına sürüklenmesinin, belediyeyi kişisel rant aracına çevirmekten kaynaklandığını vurgulayan Bilgen bu anlayışın şehri yağmalandığını ve belediye kaynaklarını peşkeş çektiğini söyledi. Bilgen belediyenin gelecek dönemi için şu açıklamalarda bulundu: “Belediye borçlarını yapılandırıp zamanla ödeyeceğiz. Üretim odaklı tesisler kuracağız ve özele devredilen işletmeleri kendimiz işleteceğiz. Belediyeyi borçlardan arındırdıkça, halka da hizmet götüreceğiz”

***

70 kişiye maaş verilmiş

Öte yandan Akhisar Belediyesi’ni, AKP’li yönetimden alan CHP’li Besim Dutlulu ise AKP döneminde Akhisarspor’dan 70 kişiye belediyeden maaş ödendiğini söyledi. Eski yönetimle ilgili “Belediyenin 70 personeli Akhisarspor için çalışıyor” iddiaları üzerine araştırma çalışmalarına başlayan Dutlulu, sosyal medya hesabında “Akhisarspor bünyesinde çalışan görevlerini bilmediğimiz ve her ay maaş ödediğimiz yaklaşık 70 kişi” ifadelerini kullandı.