birgün

25° AÇIK

Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada 12.45 itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi verildi.

GÜNCEL 12.11.2021 12:32
Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem
Abone Ol google-news

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 6.93 kilometre derinliğinde olan deprem, kent merkezi ve başta Elazığ olmak üzere, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır olmak üzere çevre illerde de kısmen hissedildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada depremin saat 12.19'da gerçekleştiği bilgisi verilirken, "Şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMALAR

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, ilçede can ve mal kaybı yaşandığına dair bildirim almadıklarını ifade etti.

Malatya Valisi Aydın Baruş da depremin ardından ekiplerin saha çalışması başlattığını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ekip arkadaşlarımız sahada çalışmalarına devam ediyoruz. AFAD ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçe merkezi ve bağlı mahallerde taramasını sürdürüyor." diye konuştu.

malatya-da-4-7-buyuklugunde-deprem-943332-1.

Öte yandan AFAD Başkanlığından yapılan açıklamada, "Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Depremin ardından özellikle Pütürge ilçe merkezinde çok sayıda vatandaşın panik halinde evlerinden dışarı çıktıkları görüldü. Bazı vatandaşlar da yaşadıkları korkuyu dile getirdi.

KANDİLLİ 5,0 OLARAK AÇIKLADI

Öte yandan Kandilli Rasathanesi ise, depremin büyüklüğünü 5,0 olarak açıklarken, derinliğini ise, 5 kilometre olarak duyurdu.

2 SAATTE 17 SARSINTI

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.19'da 4.7 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası 2 saat içinde 1.2 ile 2.9 arasında 17 artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol