birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.11.2020 11:36

Malatya’da deprem

Malatya'da saat 11:27'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen depremde can ve mal kaybı olmadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da depereme canlı yayında yakalandı.

Malatya’da deprem

Kandilli Rasathanesi, Malatya'da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Malatya Uluköy'de saat 11.27'de meydana gelen depremin derinliği 5 kilometre olarak ölçüldü. Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kentte olumsuz bir durumun olmadığını belirtti.

MALATYA VALİSİ: ENDİŞE EDECEK BİR DURUM YOK

Malatya Valisi Aydın Baruş, CNN Türk yayınında, “Tüm mahalle muhtarlarımıza ulaştık. Bir olumsuzluk yok. Ben depremi hissetmedim. Deprem olan bölgeye uzak bir yerdeyiz. Endişe edecek bir durum yok, vatandaşlarımız tedbirli davransınlar” dedi.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: CAN VE MAL KAYBIYLA İLGİLİ OLMSUZ HABER GELMEDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan CNN Türk canlı yayınında "Belediyede mesaideydik. 4,7 şiddetinde bir deprem yaşadık. Depremi de hakikaten binada otururken baya şiddetli bir şekilde de hissettik. Ama şu ana kadar telefonla kurduğumuz ağlarda bir problem olmadı. Çatlaklarla ilgili hafif şeylerin olduğunu ifade ettiler. Allah'a şükür can ve mal kaybı olması noktasında olumsuz bir haber gelmedi. Ama diğer muhtarlarımızla da iletişim içindeyiz. Uluköy ilçemizde merkez üssü olduğu ifade ediliyor. Olumsuz bir şey olmadığını söylemek istiyorum." açıklamasını yaptı.

Gürkan, "Uluköy'de söz 250 kişilik nüfus söz konusu. Ahşap yapılarda çatlaklar yapıldığını, eski depremlerden etkilenen bazı çatlakların olduğunu merkezde de aynı şikayetler bize intikal etti. Ama olumsuz bir şey olmadığını ifade ettiler. Pötürge'de de arkadaşlarla görüştük, olumsuz bir şey gelmedi. Zaten bir 5 - 10 dakika önce oldu deprem." dedi.

Gürkan, "Deprem anında neredeydiniz?" sorusuna, "Toplantı halindeydim ve aşağı yukarı bir 10 saniye civarında süren bir deprem oldu ve sallantı şiddetliydi. Burası tabi ikinci kat olması hasebiyle biraz daha hafif gibi geçti ama üst kattakiler daha fazla etkilendiklerini ifade ettiler." yanıtını verdi.

malatya-ve-adiyaman-da-hissedilen-deprem-810059-1.

CHP'Lİ AĞBABA DEPREME CANLI YAYINDA YAKALANDI

Depreme, Doğanşehir İlçe Başkanlığı'ndaki toplantıdaki konuşması sırasında yakalanan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve partililerin tepkileri kameralara yansıdı.

Toplantı sosyal medya üzerinden canlı yayınlandığı sırada yaşanan deprem üzerine Ağbaba'nın, "Deprem oldu vallahi. Devam edelim mi? Vallahi sallanıyoruz yahu. Canlı yayında depremi yaşıyoruz" dediği görüldü.

Daha sonra Twitter'dan açıklama yapan Ağbaba, "Depreme Pütürge'ye 150 km uzaklıkta Doğanşehir ilçesinde yakalandık. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol