birgün

16° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 02.11.2019 15:21

Maltepe Belediyesi, işçilerin taleplerini kabul etti

Maltepe Belediyesi, işçilerin taleplerini kabul etti

Maltepe Belediyesi işçileri, eylemlerini bitirdiklerini açıkladı. İşçiler, Kasım 2018’de imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nin (TİS) uygulanması ve işten çıkarılanların geri alınması için iş bırakma eylemindeydi.

Maltepe Belediyesi bünyesinde çalışan ve işten atıldıktan sonra iş bırakma eylemine başlayan DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube Yöneticisi Alkan Okuducu, bu sabah sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları yazdı:

“Maltepe Belediyesi ile sendikamız arasında anlaşma sağlanmış olup, protokol imzalanmıştır. Gerekli açıklama yarın yapılacaktır. Bizim direnişimize katkı sağlayan herkese çok ama çok teşekkürler, iyi ki varsınız arkadaşlar.

“İşçi arkadaşlarımız işbaşı yapmak için hazırlıklara başladı. Maltepe bizim evimiz, sokakları en kısa zamanda eski haline kavuşturmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.”

Sendika.Org'un haberine göre belediyenin kabul ettiği şartlar şöyle:

– Maaşlara 310 TL zam yapılacak.

– 40 saat uygulaması 1 Mayıs’ta başlatılacak.

– Atılan işçilerin tamamı geri alınacak.

– TİS’in idari maddeleri uygulanacak.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız