birgün

11° AÇIK

Maltepe Belediyesi'nden forum: Arnavutluk Cumhurbaşkanı da katılacak

YEREL 03.06.2022 13:27
Maltepe Belediyesi'nden forum: Arnavutluk Cumhurbaşkanı da katılacak
Abone Ol google-news

Maltepe Belediyesi, Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlier Meta'yı da ağırlayacağı bir foruma ev sahipliği yapacak.

Maltepe Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan AB - Türkiye İlişkileri Forumu’na Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlier Meta’nın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve AB Türkiye Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut da katılacak.

Diplomatik ve siyasi çerçevede uluslararası alanda dikkat çeken gelişmeler yaşanırken, ağır konuklar ve konularında uzman isimlerin katılacağı forum gözlerin Maltepe’ye çevrilmesine yol açacak.

AP Milletvekili Udo Bullmann, Almanya Belediyeler Birliği Onursal Başkanı Christian Ude, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Bavyera Eyalet Milletvekili Arif Taşdelen, SPD Münih Başkanı Christian König, Hamburg Eyalet Milletvekili Yusuf Uzundağ, Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, İşinsanı Vural Öger, Prof. Hıdır Temel, Gazeteci Zeynel Lüle, Gazeteci Metin Işık, Bahadır Kelağası, Prof. Fuat Keyman, Eşber Yağmurdereli, Prof Yaşar Aydın, Rusya’dan Sergey Markov, Hatay Belediye Başkanı Dr. Lütfi Savaş, Nilgün Arısan TEPAV Direktörü, Prof. Çiğdem Nas, Rusya’dan Darya Gertsova, Prof. Çiğdem Nas, Prof. Çiğden Boz, Prof Ali Yaman, Prof. Şahin Filiz, Liane Melzer. Hasan Burgucuoğlu, Arda Çelik ve Prof. Faruk Şen gibi isimler Maltepe’de düzenlenecek olan foruma katılacak.

Türkiye ve AB arasında özellikle siyasi ilişkilerin ele alınacağı foruma ev sahipliği yapacak olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Düzenleyeceğimiz etkinliğimize bir Avrupa ülkesi Cumhurbaşkanının katılacak olması, Türkiye’de güzel şeylerin de yaşandığının göstergesidir. Kısa süre önce 2. Ekonomi Forumu gerçekleştirdik. Bugün ise yine üst düzey katılımlar ile AB-Türkiye İlişkileri Forumu’nu açacağız. Her iki konu da vatandaşlarımız tarafından ilgiyle takip ediliyor ve Maltepe Belediyesi olarak bu gibi adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun