birgün

23° AZ BULUTLU

Maltepe'de Seda Doğan'ın ölümüne sebep olan ehliyetsiz sürücü tahliye edildi

Maltepe'de yaya geçidinde çarptığı Seda Doğan'ın ölümüne sebep olan ehliyetsiz sürücü Nurullah U. tahliye edildi. Doğan'ın ailesi tahliye kararına "Çarpan kişinin 7 derece gözleri bozuk, ehliyeti yok. Serbest bırakılmasıyla gerçekten biz de öldük" diyerek tepki gösterdi.

GÜNCEL 20.05.2022 16:53
Maltepe'de Seda Doğan'ın ölümüne sebep olan ehliyetsiz sürücü tahliye edildi
Abone Ol google-news

İstanbul Maltepe'de 18 Ocak 2022'de Fil Yokuşu Sokak'taki yaya geçidinde meydana gelen kazada Seda Doğan'a çarparak ölümüne sebep olan ehliyetsiz sürücü Nurullah U. tahliye edildi.

Yaya geçidinden geçmek isteyen Seda Doğan'a Nurullah U.'nun kullandığı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle 38 yaşındaki kadın metrelerce savruldu.

Nurullah U. durmayarak yoluna devam etti. Seda Doğan'ın yardımına ise çevredekiler koştu. Doğan ambulansla hastaneye götürüldü, ardından yoğun bakıma alındı.

1 hafta hastanede yoğun bakımda tedavisi süren Seda Doğan ise hayatını kaybetti. İddiaya göre kaza sonrası çalışmak için iş yerine giden Nurullah U. burada polis tarafından gözaltına alındı. Nurullah U.'nun ehliyetinin olmadığı belirlendi.

'ERTESİ GÜN EHLİYET SINAVIM VARDI'

Nurullah U. mahkemede kendisini ," Ehliyetim kaza günü yoktu. Gözlüğüm 7 numaradır. O gün hava yağışlı olduğu için aracı almıştım. Ertesi gün ehliyet sınavım vardı. Araç kullanmayı biliyorum ancak çok fazla araç sürmüşlüğüm yoktur" diyerek kendini 'savundu'.

Bilirkişi raporuna göre; 108 kilometre hızla kaza yaptığı belirlenen Nurullah U.'ya mahkemece 4 yıl 6 ay ceza aldı. Nurullah U. serbest kaldı.

"BİZİM NEZDİMİZDE BU BİR CİNAYET

Seda Doğan'ın ailesi karara tepki gösterdi. Doğan'ın kardeşi Esra Doğan Yavuz "Yaya geçidinden geçerken, saatte 108 kilometre hızla ablama çarpıyor. 20 metre savuruyor, hiç durmadan basıp gidiyor. Çarpan kişinin 7 derece gözleri bozuk, ehliyeti yok. Serbest bırakılmasıyla gerçekten biz de öldük" diye konuştu.

Hayatını kaybeden kadının diğer kardeşi Emre Doğan ise "Bence bu kaza değil, bizim nezdimizde bir cinayet. Gözlük numarasından dolayı bu kişiye ehliyet verilmiyor" dedi.

Seda Doğan'ın diğer ablası Eda Türk de sürücünün kaza sonrası kaçmasına tepki göstedi. Hastanenin 7 dakika uzaklıkta olduğunu söyleyen Türk, "Benim kardeşim yerde 40 dakika boyunca yatmış. Belki arabayla götürse içimiz soğurdu. Bu kaza değil cinayet. Yaya geçidinden geçerken korkuyorum. Hakimin kararı bizi bir kez daha yıktı" diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol