birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇEVRE 17.04.2018 16:50

Maltepe platformu: ‘Dolgu alanında miting yapılamaz’

Maltepe platformu: ‘Dolgu alanında miting yapılamaz’

Maltepe yaşam ve çevre platformu, dolgu alanda 1 Mayıs mitinginin yapılmasına tepki gösterdi.

Mitingin kent suçunu meşrulaştırmak olduğunu söyleyen platform19 Nisan’da tüm yaşam savunucularını Karaköy Mimarlar Odası’nda gerçekleştirecekleri etkinliğe çağırdı.

Platform şu ifadeleri kullandı:

"Yaşam alanları için mücadele verenler için bir kent suçu olarak bilinen bu alan, mücadele içerisinde bulunanların itirazına yol açmaktadır. Dolgu alanları miting alanı olamaz. İktidarın yağmalamaya çalıştığı kıyıları, parkları, koruları, ormanları ve kamusal alanları savunan herkesi bu kararın değerlendirilmesi ve ortak kararımızı çıkarmak için 19 Nisan Perşembe saat 19.00'da tüm yaşam savunucularını Karaköy Mimarlar Odasına bekliyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız